Doradztwo zawodowe
PROGRAM ORIENTACJI ZAWODOWEJ W GIMNAZJUM NR 1 rok szkolny 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Dyguś, Marzena Plewik   
poniedziałek, 22 września 2014 08:23

Podjęcie przez ucznia trafnej i mądrej decyzji dotyczącej wyboru zawodu jest problemem niezwykle ważnym, ponieważ decyduje o przyszłości młodego człowieka. Kim chcę być?
W jakim zawodzie mogę odnieść sukces? Jaką szkołę wybrać? Gdzie zdobyć kwalifikacje wymagane przez pracodawców? Jakie zawody są poszukiwane a jakie zagrożone bezrobociem? Oto nieliczne pytania zadawane nam dorosłym przez młodzież. Oczekują oni niejednokrotnie wskazania konkretnej drogi dalszego kształcenia, gdyż sami nie posiadają jeszcze wystarczającej wiedzy o świecie.
To też przygotowanie ucznia do podjęcia decyzji o wyborze szkoły i zawodu u progu zreformowanej sieci szkół ponadgimnazjalnych staje wyzwaniem nie tylko dla absolwentów i ich rodziców. Ważną rolę w orientacji zawodowej pełni szkoła; nauczyciele – wychowawcy, pedagog szkolny, psycholog, doradca zawodowy, który ma możliwości ukierunkowania ucznia i pomoc w podjęciu świadomej decyzji.

Więcej…
 
Zajęcia z preorientacji zawodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Plewik   
czwartek, 22 maja 2014 06:27

W maju 2014 r. w ramach innowacji pedagogicznej odbyły się zajęcia z preorientacji zawodowej w wymiarze 1 godziny dla każdej klasy I i II. Ponadto na bieżąco realizujemy zajęcia indywidualne, podczas których chętni uczniowie uczestniczą w badaniach umożliwiających im rozpoznanie predyspozycji zawodowych następującymi narzędziami: „Test wielorakiej inteligencji wg. H. Gardnera”, „Labirynt zawodów”, „Moje predyspozycje zawodowe”. Dodatkowo, uczniowie gimnazjum podczas zajęć świetlicy korzystają w każdy wtorek ze zbiorów filmów biblioteki szkolnej na temat specyfiki poszczególnych zawodów.

Więcej…
 
HARMONOGRAM ZAJĘĆ DORADCTWO ZAWODOWE ROK SZK. 2013/14 II SEMESTR PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 maja 2014 00:00

Klasy I i II: Labirynt zawodów – test predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów.

Poprawiony: czwartek, 22 maja 2014 06:29
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2