"KAŻDY CHWAT SPRZĄTA ŚWIAT” - AKCJA „SPRZĄTANIE GMINY Z ZZOKiem"

W dniu 22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi, została zaplanowana Akcja „Sprzątanie gminy z ZZOKiem” na terenie gminy Bełżyce. Jednak ze względu na warunki atmosferyczne, została przeniesiona na 29 kwietnia (piątek). Celem jej było zwiększenie świadomości dbania o otaczające nas środowisko lokalne, promowanie postaw ekologicznych oraz segregowanie odpadów komunalnych. Uczniowie i nauczyciele zostali zaopatrzeni w tzw. „niezbędnik ekologa” (tj. rękawiczki, worki). Nasza szkoła również przyłączyła się do inicjatywy. Wzięło  w niej udział ponad 100 uczniów z czterech klas: 4c, 5c, 6a oraz 7a wraz z nauczycielami. Udało nam się posprzątać teren szkoły, teren wokół bloków mieszkalnych i pobliskich garaży. Zebrane w worki śmieci (6 worków z plastikiem, 4 worki ze szkłem oraz 3 worki z odpadami zmieszanymi), zostały złożone w wyznaczonych miejscach. Przypominamy, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać, ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Akcja „Sprzątanie gminy z ZZOKiem” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Każdego dnia mamy wpływ na to, jak wygląda nasza planeta – dbajmy o nią najlepiej, jak potrafimy.

Dorota Nowak – nauczyciel - koordynator Akcji
Aneta Żydek – wychowawca kl. 5 c