CZYTAMY I SŁUCHAMY LEGEND POLSKICH

W środę 13 listopada w naszej świetlicy odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze, na które została zaproszona p. Agnieszka Zasada z MGBP w Bełżycach. W związku z tym, że 11 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości p. Agnieszka zapoznała dzieci z tematyką legend polskich: „ Legenda o Smoku Wawelskim” i „Legenda o Bazyliszku” z wykorzystaniem  japońskiego teatrzyku kamishibai. Teatrzyk ten jest teatrzykiem obrazkowym, dzięki któremu dzieci z zaciekawieniem słuchały, oglądając ilustracje przedstawiające bohaterów legend. Pani Agnieszka zadawała dzieciom pytania, a dzieci z uwagą na nie odpowiadały. Takie zajęcia wpływają pozytywnie na wyobraźnię każdego dziecka oraz uczą skupiać uwagę. Na podsumowanie dzieci pokolorowały obrazki przedstawiające bohaterów legend. Zajęcia były bardzo ciekawe i podobały się dzieciom, co widać na załączonych zdjęciach.

Aneta Żydek