Z wizytą u Władz Miasta Bełżyce

15 listopada 2019 roku uczniowie klasy III „b” wraz z wychowawcą – panią Beatą Ziębą oraz opiekunem świetlicy – panią Dorotą Nowak udali się na wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Bełżycach w celu zapoznania się z jego strukturą i funkcjonowaniem. Naszym przewodnikiem była Sekretarz Gminy – pani Joanna Kaznowska. Uczniowie obejrzeli jej pokój, gabinet Burmistrza Bełżyc – pana Ireneusza Łucki i v-ce- Burmistrza – pana Ryszarda Biernackiego. Zastępca Burmistrza zaprezentował wszystkim mapę topograficzną Gminy Bełżyce oraz przedstawił  dokładną lokalizację Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach. Niespodzianką dla uczniów był słodki poczęstunek. Kolejnym punktem była wizyta w Księgowości, w której przechowywane są wszystkie dokumenty. Najwięcej radości jednak sprawiła uczniom Sala Udzielania Ślubów Cywilnych, gdzie mogli sobie zająć  wygodne miejsca: urzędnika, ślubujących, świadków lub gości, chętni natomiast mogli przymierzyć łańcuch kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Na zakończenie zwiedziliśmy Salę Konferencyjną, w której raz w miesiącu odbywają się obrady Rady Miejskiej, a uczniowie zajęli miejsca przy stole, by poczuć się jak „prawdziwy radny”.

W czasie wizyty uczniowie mieli okazję uzyskać wiele odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz zapoznać się z pracą Władz Miasta Bełżyce oraz pozostałych urzędników Urzędu.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi, v-ce Burmistrzowi, Pani Sekretarz oraz innym pracownikom za pomoc w zorganizowaniu spotkania dla naszych uczniów w murach Urzędu Miejskiego w Bełżycach.

Dorota Nowak

Beata Zięba