W dniach 2-13 stycznia 2023 roku w Naszej Szkole został zorganizowany i przeprowadzony XXII Ogólnopolski Konkurs „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”

Dwudziestu wolontariuszy z klas ósmych pod kierownictwem Ks. Mariusza Kruka, zaangażowało się w przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki funduszy oraz przyborów szkolnych na rzecz pomocy Przedszkolakom z Kamerunu. Dziękujemy Paniom Katechetkom - Monice Plewik, Irenie Żydek i Marzenie Goc za przypominanie o akcji na lekcjach religii.

To przedszkole dla 230 dzieci w miejscowości Kikaikelaki prowadzą Siostry Michalitki z Polski. Ponieważ w tamtym regionie były ostatnio prowadzone działania wojenne, ucierpiała również placówka, prowadzona przez Siostry. Siostra Lucyna Wajda pisze, że konieczna jest wymiana dachu i naprawa posadzki, aby dzieci mogły się uczyć w cywilizowanych warunkach. Na ten cel Dzieło Pomocy Misjom Ad Gentes w Polsce postanowiło przeznaczyć środki zebrane w ramach konkursu przeprowadzonego w szkołach. Postanowiliśmy pomóc i my.

Na początku Wolontariusze z naszej szkoły przygotowali akcję informacyjną dla społeczności szkolnej. Uczniowie własnoręcznie wykonali ulotki i roznosili je do najmłodszych klas 0-3.

Przez trzy dni podawaliśmy ogłoszenie przez szkolny radiowęzeł. A przez następny tydzień Wolontariusze chodzili po klasach i zbierali fundusze oraz przybory szkolne jako pomoc dla „Kolegów z Misji”.

Udało nam się zebrać łącznie 1117,89 PLN.

Dzieci ofiarowywały też zeszyty, bloki, przybory szkolne, kredki, kolorowanki. Z zebranych darów spakowaliśmy paczkę, dołączając list z pozdrowieniami i słodyczami dla Sióstr i Dzieci z Kikaikelaki. Paczkę, która ważyła ponad 11 kg, wysłaliśmy Pocztą do Kamerunu.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY OKAZALI SZLACHETNE SERCA!

Ks. Mariusz Kruk