Turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

Pod koniec października i listopada byliśmy organizatorami etapów gminnych i powiatowych wszystkich kategorii wiekowych najsławniejszego w Polsce turnieju dla dzieci „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie. Zawody rozgrywane są w kategorii dziewczyn i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10, U-12. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.

Główne cele turnieju to: popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Od 19 lat czyli od momentu pierwszej edycji turnieju jesteśmy aktywnie z nim związani  jako uczestnicy oraz organizatorzy.

Piękna pogoda pod koniec jesieni pozwoliła na rozegranie zawodów na stadionie. Tylko rozgrywki dziewczynek w kategorii wiekowej U-8 rozegrane zostały na hali sportowej.

W eliminacjach gminnych brało udział 13 drużyn (ok. 130 osób), rozegrano 12 meczów. W rozgrywkach powiatowych wzięło udział 25 drużyn (ok. 250 osób) rozgrywając 31 meczów.

Udział w turnieju jak zawsze sprawił wiele radości i był dobrą zabawą dla wszystkich. Każdy dostał dyplom i pamiątkowy medal.

Do finałów wojewódzkich, które odbędą się w przyszłym roku w kwietniu awansowali uczniowie naszej szkoły: dziewczęta w kategorii U-10 oraz chłopcy w kategorii U-8.

Jarek Górka, Michał Dyguś