KWIATY NA DZIEŃ KOBIET – WARSZTATY PLASTYCZNE W KLASIE II „C”

„Raz do roku jest taki dzień,
Który przemija jak piękny sen.
Wszystkie Kobiety, Panie i Matki,
W dniu tym dostają pachnące kwiatki”.

7 marca mieliśmy zaszczyt gościć w bibliotece szkolnej – już kolejny raz – Panią Urszulę Pioś, która przeprowadziła dla uczniów z klasy II „c” warsztaty plastyczne z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Zadaniem dzieci było własnoręczne wykonanie dużych róż bądź tulipanów z krepiny, starannie przyklejając na czubku łodygi płatki oraz dekoracyjne listki. Kolejną rzeczą, którą należało zrobić, było wybranie ciekawych życzeń wraz z dekoracyjną wstążką dla osoby, która zostanie obdarowana kwiatem. W szybkim czasie młodzi plastycy wykreowali przepiękne, czerwone tulipany lub róże, którymi obdarują bliskie im sercu kobiety.

Ponadto, podczas zajęć bibliotecznych uczniowie z klasy II „c” rozwiązywali zagadki związane z zawodami wykonywanymi przez kobiety. Dzieci zostały zapoznane z biblioteczną gazetką oraz wystawką książek „O Kobietach i dla Kobiet”. Miały także okazję obejrzeć film edukacyjny pt.: „8 Marca – Kamlotki”, z którego dowiedziały się o znaczeniu kobiet w dawnych i współczesnych czasach, poznały historię tego Święta, nazwiska znanych na świecie kobiet, a także zostały uwrażliwione  na okazywanie szacunku wszystkim kobietom nie tylko 8 marca, ale również w ciągu całego roku.

Dorota Nowak
Anna Chojnacka