WARSZTATY CZYTELNICZO-PLASTYCZNE W KLASIE II „A”

27 marca mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole – już kolejny raz Panią Martę Iwaniak, nauczycielkę  – bibliotekarkę z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Pani Marta przybyła do uczniów z klasy II „a” w towarzystwie uczniów ze szkoły średniej: Zuzi, Wiktorii, Aliny, Michaliny, Martyny i Filipa.

Na początku zajęć uczniowie mieli okazję odpowiedzieć na pytanie wprowadzające do tematu warsztatów, zadane przez Panią bibliotekarkę: „Z czym kojarzą się Wam Święta Wielkanocne?” Padło dużo kreatywnych odpowiedzi. Następnie, młodzież licealna przeczytała młodszym uczniom naszej szkoły „Humorystyczną bajkę w wiosennym stylu ze zwierzętami kojarzonymi z Wielkanocą” autorstwa Piotra P. Walczaka. Kolejną czynnością było wykonanie prac plastycznych z papieru – zgodnie z upodobaniami: zajączka w koszyczku, kurczaka na wykałaczce wykluwającego się z jajka, kurczaka – pudełeczka, a także zajączka – pudełeczka. Przy wykonywaniu prac pomagali starsi uczniowie. W krótkim czasie na stolikach królowały już barwne kurczaki i zajączki. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pamiątkowego zdjęcia z naszymi gośćmi.

Warsztaty czytelniczo-plastyczne upłynęły w serdecznej, świątecznej atmosferze.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Marcie Iwaniak za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i poprowadzenie wartościowych warsztatów czytelniczo-plastycznych dla młodszych uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do nas ponownie!

Zdjęcia>

Dorota Nowak i Anna Marcewicz