Sukces naszej uczennicy

b2 first fceZ satysfakcją informujemy, iż nasza uczennica, Oliwia Abramowicz, realizująca kilkuletni indywidualny program nauczania z języka angielskiego z p. Urszulą Pawłowską przystąpiła do kilkuetapowego egzaminu w sesji letniej i zdobyła First Certificate in English. Jest to certyfikat językowy na poziomie średniozaawansowanym wyższym (upper intermediate) wydawany przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate. Poziom jego trudności według skali CEFR (Europejskie Standardy Znajomości Języków) to poziom B2 odpowiadający poziomowi polskiej matury. Posiadanie dyplomu daje dodatkowe punkty w procesie rekrutacji w wielu liceach oraz na uczelniach, jest znacznym ułatwieniem dla osób starających się o zagraniczne staże, wyjazdy na wymiany czy projekty uczniowskie i studenckie takie jak Comenius czy Erasmus. Coraz częściej również pracodawcy patrzą na posiadanie tego certyfikatu jako dowód biegłej znajomości języka. Naszej absolwentce serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów na edukacyjnej drodze!