OBCHODY DNIA BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK W NASZEJ SZKOLE

„Biblioteka jest miejscem dla każdego człowieka”

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji biblioteka szkolna ogłosiła Konkurs Literacko-Plastyczny dla uczniów klas 0-III „Kartka z Życzeniami dla Bibliotekarza”, którego wyniki zostały ogłoszone w tym uroczystym dniu. Ponadto, Panie bibliotekarki wykonały gazetkę informacyjną zawierającą mnóstwo ciekawostek związanych z biblioteką i bibliotekarzami. Cała społeczność szkolna poznała także „Dzieje książki” w: Babilonii, Starożytnym Egipcie oraz Grecji, Średniowieczu, czasach nowożytnych i współczesnych. W tym celu posłużyliśmy się wyświetlaczem multimedialnym umieszczonym na korytarzu głównym. Poza tym, uczennice z klasy VI „a” ( Laura, Iga, Zuzanna, Marianna, Antonina, Katarzyna i Kaja) pod kierunkiem Pani Krystyny Weiss oraz Pań bibliotekarek przygotowały audycję z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości – Radiowęzła Szkolnego, zawierającą informacje dotyczące bibliotek szkolnych, a także zaprezentowały życzenia dla bibliotekarzy z Okazji ich Święta.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Dorota Nowak,