Pszczoły – moje hobby

Pszczelarstwo to moje hobby, pasja i sposób na życie. Darzę pszczoły ogromnym szacunkiem, a ginięcie zapylaczy traktuję jako spory problem dla przyszłości świata jaki znamy. Chcę więc zarażać was tą wspaniałą pasją, pokazać jak żyją pszczoły, co robią, co im zawdzięczamy i zademonstrować pracę pszczelarza’’ tak przywitał się z dziećmi z klasy II „d” starszy kolega Dawid S. z kl. V „c”. Dawid przygotowała pogadankę oraz prezentację z okazji Dnia Pszczelarza przypadającego 20 maja. Opowiadał o tym, jak zaczął ze swoim tatą przygodę z pszczołami – zaczęło się od spotkania w szkole z pszczelarzem.

     Z zainteresowaniem młodsi uczniowie słuchali opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Dawid wyjaśnił też dzieciom, czym różni się osa od pszczoły.

           Uczniowie z zaciekawieniem oglądali prawdziwą ramkę pszczelarską oraz akcesoria pszczelarza, tj.: podkurzacz, specjalny kapelusz, strój, dymkę itd. których Dawid używa, gdy wykonuje prace przy ulach.

Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu lipowego z ula Dawida i jego taty.

   A spotkanie z najmłodszym pszczelarzem w okolicy na pewno pozostanie w pamięci drugoklasistów.

Zdjęcia>>

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym