Piernikowy zawrót głowy w kl. I „c”

Cóż to był za dzień ten piątek,13 grudnia dla uczniów kl. I „c”!

Nie, wcale nie pechowy, ale szczęśliwy, wesoły i pachnący!

Otóż Pani Ania, mama naszej Milenki, przeprowadziła w naszej klasie warsztaty zdobienia pierników bożonarodzeniowych, których upiekła dla nas mnóstwo. Ich zapach unosił się i w sali, i na korytarzu. Od aromatu miodu, cynamonu, kardamonu, kolendry i goździków aż radośnie kręciło się w głowie. Pomysłów na zdobienie pierników mieliśmy ogromnie dużo! Tym bardziej, że dysponowaliśmy szerokim asortymentem materiałów zdobniczych i tych przyniesionych przez siebie, i tych od Pani Ani. Pracowaliśmy w grupach jak pszczółki, wymieniając się słodkimi paciorkami, koralikami, gwiazdkami, posypkami i pisakami. Część pierniczków zawiesiliśmy na naszej klasowej choince, a resztę słodkości zabraliśmy dla naszych najbliższych, jako prezent świąteczny. Oczywiście niektóre z wielkim smakiem po prostu schrupaliśmy. Na koniec, w nagrodę za pięknie i pomysłowo ozdobione pierniki, otrzymaliśmy od Pani Ani upominki, które też własnoręcznie dla nas przygotowała.

To był cudowny dzień!

Pani Aniu, serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia.

Uczniowie kl. I „c” pokazali w tym dniu wspaniałą zespołową pracę oraz chęć dzielenia się z innymi nie tylko dobrym słowem.

Bożena Watras – wychowawca kl. I „c”

Urszula Król – pedagog specjalny