Wyprawa na Antarktydę

Uczniowie kl. II c na początku lutego zapoznali się z treścią lektury „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów. Centkiewiczowie to polscy naukowcy, którzy kilkakrotnie brali udział w wyprawach na Antarktydę. Pod wpływem tych podróży napisali serię opowiadań o życiu zwierząt i ludzi na kole podbiegunowym. „Zaczarowana zagroda” to jeden z takich utworów. Akcja książki rozgrywa się na Antarktydzie, najzimniejszym kontynencie Ziemi i jedynym, gdzie nie ma stałych mieszkańców. Naukowcy ze stacji badawczej im. Dobrowolskiego prowadzą badania nad życiem i zachowaniem pingwinów Adeli.

Po przeczytaniu i omówieniu treści lektury oraz zgłębieniu wiedzy na temat pingwinów i Antarktydy, postanowiliśmy wykonać jej makietę. Uczniowie zgodnie i twórczo pracowali w zespołach, co dało wspaniały efekt końcowy, który można podziwiać na wystawie .

Zachęcamy do czytania książek, dzięki którym można odkryć wiele ciekawych miejsc na Ziemi i poznać świat tak odmienny od naszej rzeczywistości.

A.Ambrożkiewicz