Konkurs Wiedzy o Prawie w ZS nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty

W środę, 19 lutego 2020 roku troje uczniów z naszej szkoły (z klasy siódmej i ósmej) wzięło udział w II i III etapie Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Prawie.

Konkurs miał charakter wojewódzki. W zmaganiach wzięło udział 19 drużyn. Uczniowie mieli okazję spotkać się z ważnymi osobami ze środowisk prawniczych Lublina oraz z przedstawicielami władz miasta i województwa, jak też Kuratorium Oświaty.

W trakcie pobytu w Zespole Szkół nr 5, uczestnicy konkursu zwiedzili szkołę, zapoznali się ze sposobem kształcenia w zawodach: hotelarz, kucharz, poznali rozkład zajęć w klasach sportowych. Poczęstunek w szkolnej restauracji zakończył dzień w gościnnej szkole.

Renata Krasula