Zawody Lubelskiej Ligi Speedcubingu World Cube Association (WCA) w układaniu kostki Rubika na czas

W dniach 22-23 sierpnia 2020 roku z inicjatywy przedstawicieli Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełżycach panów Adama Sieńko i Grzegorza Kamińskiego odbyły się zawody Lubelskiej Ligi Speedcubingu World Cube Association (WCA) w układaniu kostki Rubika na czas. Organizatorem z ramienia Federacji WCA był pan Piotr Tokarski a delegatem Przemysław Rogalski.

Na dwudniową imprezę sportową do Bełżyc przyjechało aż 72 zawodników z całej Polski oraz 1 osoba z Rumunii. Startowali oni w 14 konkurencjach. Mistrzem głównej konkurencji - kostka 3x3 - został Tymon Kolasiński z czasem 4.77 s. Ten sam zawodnik ustanowił nowy rekord Europy w średniej układania kostki 5x5 - 42.35. Tymon ustanowił również nowy rekord Polski w pojedynczym ułożeniu 5x5 - 39.82 oraz w średniej 4x4 - 24.68.

Część zawodników nocowała na terenie szkoły, a wyżywienie dostarczyli lokalni restauratorzy. Zawody wsparła Księgarnia Topa-z, firma Multibudownictwo i AGTechnik oraz pizzeria Pub-17.

Dzięki uprzejmości Burmistrza Gminy Bełżyce zawodnicy zdobyli przepiękne puchary oraz medale. Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się w obecności Burmistrza Ireneusza Łucki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 pani Lucyny Sobczak oraz organizatorów.