Międzynarodowy Dzień Drzewa

W dniu 9 października uczniowie klasy 3,,a” po raz kolejny obchodzili Międzynarodowy Dzień Drzewa. Wraz z rodzicami: Tomaszem Chomickim i Jarosławem Walczyńskim odwiedziliśmy naszego Igiełka, czyli małego świerczka, który został przez nas posadzony rok temu. Dzieci dowiedziały się, że należy zasilać drzewka odpowiednim nawozem, aby lepiej rosły. Trzeba także obsypywać je korą, aby korzenie młodego drzewa zabezpieczyć przed suszą i skutkami niskich temperatur. Pan Tomasz Chomicki zaprezentował uczniom sprzęt stosowany w pracy arborysty. Uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną na temat drzew. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał sadzonkę świerku. Dzieci posadziły w otoczeniu swoich domów kolejne 30 drzew.

Elżbieta Gontarczyk