Międzynarodowy projekt edukacyjny ,,Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”

Uczniowie klasy 3a z koła czytelniczego ,,Słucham, czytam i tworzę” wzięli udział w międzynarodowym projekcie czytelniczym ,,Czytam z klasą, lekturki spod chmurki” i otrzymali w grudniu potwierdzenie realizacji zadań z I modułu. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa oraz pogłębianie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej wśród uczniów klas I-III.

W ramach projektu zorganizowaliśmy w klasie kącik czytelniczy wraz z logo projektu ,,Chmurką Tosią” oraz drzewem czytelniczym. Przeczytaliśmy wspólnie książkę Marii Terlikowskiej ,,Drzewo do samego nieba”. Założyliśmy lekturniki w których dzieci opisały i narysowały przygody bohaterów lektury. Zorganizowaliśmy z pomocą rodziców obchody Międzynarodowego Dnia Drzewa. Udało nam się także rozpocząć realizację II modułu projektu. Wykonaliśmy makietę Bullerbyn i Wielkiej Wsi, którą zaprezentowaliśmy na wystawie zorganizowanej na I piętrze naszej szkoły. Już nie możemy doczekać się realizacji kolejnych zadań projektu!

Elżbieta Gontarczyk