Podsumowanie realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”Uczniowie klasy 3a należący do koła czytelniczego ,,Słucham, czytam i tworzę” zakończyli realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. W projekcie wzięli udział uczniowie i nauczyciele z wielu państw, w tym z: Polski, Irlandii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Belgii, Litwy, Szkocji i USA. Celem projektu było zachęcenie dzieci do czytania i twórczego działania oraz rozwijanie postaw ekologicznych wśród uczniów. W ciągu roku szkolnego zrealizowane zostały III moduły projektu. Po zamieszczeniu sprawozdań z ich przeprowadzenia otrzymywaliśmy potwierdzenie ukończenia danego modułu. W ten sposób zrealizowaliśmy wszystkie cele i założenia projektu. Udział w nim okazał się dla trzecioklasistów fascynującą przygodą czytelniczą i okazją do rozwijania kompetencji kluczowych.

Elżbieta Gontarczyk