VIII GMINNY KONKURS POEZJI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

20 października 2021r. w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach odbył się  VIII GMINNY KONKURS POEZJI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ pod patronatem Burmistrza Bełżyc Pana Ireneusza Łucki, w którym zaprezentowali się uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych:  przedszkolaki i klasy  0-IV; klasy V-VIII. Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w drugiej kategorii reprezentowali uczniowie klas siódmych: Bartosz Wójtowicz kl. VII „c” w kategorii poezja i Wiktor Siramowski kl. VII „e” w kategorii piosenka.  Chłopcy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Bartosz recytował wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. „Moja piosnka” II, a Wiktor zaśpiewał piosenkę pt. „Szary mundur”. Jury, w czteroosobowym składzie, doceniło występ Bartosza, który zdobył III miejsce w kategorii poezja. Gratulacje!

Ewelina Gajowiak