Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Jak chyba wszyscy wiemy napisanie scenariusza i wyreżyserowanie go nie jest proste. Jednak, jak się chce, to można wszystko. Pomimo, dużej ilości sprawdzianów i kartkówek, nasi początkujący i młodzi aktorzy poradzili sobie świetnie z przygotowywaniem do skeczu ”Dzień z życia gimnazjalisty”. Przedstawienie to miało na celu pokazanie wszystkim, że dzień w szkole nie musi być zwykły i nudny. Dzięki włączeniu zabawnych w danej sytuacji fragmentów piosenek w zwykłe rozmowy z przyjaciółmi oraz sytuacje na lekcjach, nasz dzień staje się milszy i zabawniejszy. Skecz ten nauczył nas dużego zaangażowania w swoją rolę oraz pracę z mikrofonem i rekwizytami. Była to dla nas duża zabawa. Mimo długich i męczących przygotowań wszystko odbyło się tak jak planowałam. Aktorami byli uczniowie klasy drugiej „c” i „d” gimnazjum, a opiekunem nauczyciel biologii. Prezentacja odbyła się 11.06.2018 r. w obecności zaproszonych gości, kadry nauczycielskiej i uczniów naszej szkoły

Zdjęcia>>

                                                                                      Scenograf i reżyser – uczennica klasy II c gimnazjum

11.06.2018 r. w naszej szkole odbyła się VII konferencja pt. „ Trzy kwadranse z doświadczeniem naukowym”.

Konferencję rozpoczął uczeń klasy II c wykładem pt.: ”Jak motywować uczniów do nauki ?”. Następnie zostały przedstawione prace uczniów:

 1. Warunki kiełkowania nasion oraz przebieg intensywność transpiracji u roślin doniczkowych.
 2. Czynniki wpływające na proces fotosyntezy.
 3. Sposób przewodzenia wody i soli mineralnych w roślinie.
 4. Budowa i rola korzenia.
 5. Kierunek wzrostu korzenia i pędu.
 6. Funkcje błon pergaminowych jaja kurzego.
 7. Czy w komórkach wątroby występuje katalaza?
 8. Mechanizm wentylacji płuc.

Na zakończenie konferencji zostały przedstawione wyniki konkursu biologicznego, który się odbył 25.05.2018 r.

Konferencję prowadzili uczniowie klasy II c gimnazjum, a kierowana była do uczniów klas siódmych szkoły podstawowej.

Uczestnicy otrzymali dyplomy i duże brawa za ciekawe wypowiedzi i prezentacje.

Konferencję przygotowali uczniowie koła biologicznego pod kierunkiem opiekuna.

Zdjęcia>>

                                                                                                               Gratulujemy!

14 czerwca uroczyście podsumowaliśmy konkursy profilaktyczne realizowane w kl. 0 – IV

 1. „Czyste powietrze wokół nas” – uczniowie oddziałów przedszkolnych
 2. „Mam prawo do czystego powietrza” – uczniowie kl. I
 3. „Nie pal przy mnie, proszę” – uczniowie kl. II – III
 4. „Wybieram zdrowie” – uczniowie kl. IV

Uczniowie wykonali 130 prac w różnych kategoriach: plakat, utwór wierszowany i prezentacja multimedialna. Wybór tych najlepszych był niezmiernie trudny. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, a laureaci super nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Bełżyce, Radę Rodziców naszej szkoły oraz właścicieli księgarni „Topa-z” w Bełżycach. Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy, a uczestnikom konkursów gratulujemy pomysłowości w tworzeniu swoich dzieł.

Niektóre prace naszych uczniów zostały zaprezentowane uczestnikom Wojewódzkiej Konferencji „Uczniowie biegną po zdrowie” w dniu 12 czerwca 2018 r. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego zorganizowanej przez Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny.

Zdjęcia>>

Bożena Watras – pedagog szkolny

W dniu 12 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt.: „Uczniowie biegną po zdrowie”.

W spotkaniu wziął udział Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek, Kurator Oświaty – Teresa Misiuk, Agnieszka Kowalska – Głowiak - Dyrektor Wydziału Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także uczniowie, opiekunowie, dyrekcja nagrodzonych szkół oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Uroczystość uatrakcyjniona była występami artystycznymi dzieci z Przedszkola nr 35 w Lublinie oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

O sposobach realizacji programów zdrowotnych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach zapoznała zgromadzonych Bożena Watras – pedagog szkolny.

Celem konferencji było zachęcenie do kształtowania w placówkach oświatowych właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych; propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia poprzez promowanie mody na niepalenie w aspekcie chorób cywilizacyjnych; zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości czynnego i biernego palenia tytoniu a także kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych i przemyślanych decyzji dotyczących palenia papierosów – tradycyjnych i elektronicznych.

Zdjęcia>>

konferencja b watras

6 czerwca 2018r., podczas uroczystego podsumowania projektu realizowanego w klasach V i VI „Podróże kształcą”, p. dyrektor Zbigniew Dyguś wraz z organizatorami szkolnych konkursów przedmiotowych ( matematycznego, przyrodniczego, z języka angielskiego, z języka niemieckiego) wręczyli zwycięzcom konkursów dyplomy i nagrody.

Zdjęcia>>

Dnia 21 maja 2018 roku klasy piąte i szóste wyjechały na niezapomnianą trzydniową wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Podróż była długa, ale przyjemna. Pierwszego dnia zwiedziliśmy piękny i malowniczy Gdańsk i zapoznaliśmy się z miłym i przyjacielskim przewodnikiem, który towarzyszył nam przez całą wycieczkę, a w drodze opowiadał ciekawe historie. Wieczorem dojechaliśmy do Kątów Rybackich, aby zakwaterować się w przytulnym pensjonacie www.wielorybek.mierzeja.com. Zjedliśmy pyszną obiadokolację i poszliśmy na miły spacer po plaży. Drugiego dnia zobaczyliśmy resztę Trójmiasta, a wieczór minął podobnie jak poprzedni. Ostatniego dnia nadszedł czas na odjazd do domu. Pożegnaliśmy się z Zatoką Gdańską i wyjechaliśmy w stronę krzyżackiego miasta Malbork. Tam zwiedziliśmy piękny, stary zamek Krzyżaków. W drodze do domu zjedliśmy obiad w McDonaldzie. Z tej niezwykłej wycieczki przywieźliśmy pamiątki, zdjęcia, ale przede wszystkim miłe wspomnienia. Dziękujemy za tę wycieczkę! I oby było takich więcej!

Zdjęcia>>

Paulina Górka, kl. V a

Do zakończenia roku szkolego można oglądać wystawę prac plastycznych trzech utalentowanych artystek z naszej szkoły. Są to uczennice klasy III b gimnazjum: Anna Węgiel, Paulina Tokarczyk i Katarzyna Pruszkowska. Wszystkie trzy pomyślnie zdały egzaminy i zostały przyjęte do Liceum Plastycznego w Lublinie. Każda z nich ma własny indywidualny styl, prace każdej  zachwycają. Życzymy im powodzenia w nowej szkole i sukcesów w pracy twórczej. Natomiast wszystkich zapraszamy na wystawę!

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo