Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Ze względu na pogodę (wysokie temperatury) zakończenie roku szkolnego dla klas 0-IV
odbędzie się o godz. 8:00.

zak 2019v2

Przydział klas na Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

w dn. 19.06.2019 r.

 

klasa

Wychowawca

sala

0a

Katarzyna Zygo

6

0b

Beata Król

17

0c

Aleksandra Siedlecka

MCI

1a

Elżbieta Gontarczyk

16

1b

Anna Marcewicz

11

1c

Anna Ambrożkiewicz

21

1d

Anna Chojnacka

15

2a

Anna Bogusz

20

2b

Beata Zięba

24

2c

Dorota Niewczas/Irena Żydek

10

3a

Agata Ćwiklińska

14

4a

Urszula Sobiepan

34

4b

Joanna Sieńko

39

4c

Ewelina Gajowiak

37

4d

Anna Pac-Smoła

36

4e

Ewa Pietrzyk

23

            W maju odwiedziliśmy Szkołę Podstawową im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie, w której odbył się VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM „SPELLING BEE”. Naszą szkołę godnie reprezentowali oraz zdobyli pierwszą nagrodę i tytuł „TOP SPELLER”:

w kategorii klas IV-VI:

Julia Dębicka kl. 6a

W kategorii klas VII, VIII i III Gimnazjum:

Dominika Chomicka kl. IIIAG

Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów!

Zdjęcia>>

Już od wielu lat pod koniec roku szkolnego uczniowie, którzy pasjonują się językiem angielskim walczą o tytuł najlepszego anglisty swojego rocznika. Z każdym rokiem poziom konkursu jest coraz wyższy i czasami tylko jeden punkt dzieli uczestnika od wygranej.

Oto laureaci:

 • Zuzanna Kruk – Najlepsza Anglistka Klas Czwartych
 • Dominik Wieczerzak - Najlepszy Anglista Klas Piątych
 • Julia Dębicka - Najlepsza Anglistka Klas Szóstych,
 • Zuzanna Boryca - Najlepsza Anglistka Klas Szóstych,
 • Michał Gawron - Najlepszy Anglista Klas Siódmych
 • Klaudia Janik – Najlepsza Anglistka Klas Ósmych
 • Natalia Kucaba - Najlepsza Anglistka Klas Trzecich Gimnazjum

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w następnym roku szkolnym!

Zdjęcia>>

Dnia 4 czerwca uczniowie z kółka literacko – teatralnego ( klasa IV b) zaprezentowali przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Spektakl kierowany był głównie do uczniów klas młodszych . Aktorzy sami zadbali o dobór kostiumów, zaś nad reżyserią czuwała starsza koleżanka z klasy III c gimnazjum- Olga Paździor, wspierali ją - O. Nieoczym, F. Bujała i M. Bartoszcze. Scenografię przygotowała pani M. Bakalarz. Nad tym , by piosenki i tło muzyczne działały bez żadnych problemów, czuwał D. Kamiński ( III b) oraz pan A. Pietraś. Opiekunem przedsięwzięcia była pani K. Woś.

Zdjęcia>>

Koniec maja to podsumowanie akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Uczniowie z naszej szkoły czynnie brali udział w zbiórce pieniędzy dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. W XI edycji udało im się zebrać 498,28 groszy.

Bardzo dziękujemy wszystkim ,którzy wzięli udział w tej akcji.

Pamiętajcie, każda złotówka to nasz czysty Dar Serca dla potrzebujących rówieśników!

Anna Ambrożkiewicz

W mijającym roku szkolnym klasa 8c realizowała projekt „Cultural Heritage: Say, Play, Draw” w ramach programu europejskiej współpracy szkół eTwinning. Tym razem sami pokusiliśmy się o napisanie takiego projektu i zaproszenie do niego partnerów z innych krajów. W przedsięwzięciu wzięło udział 7 placówek z: Polski, Włoch, Chorwacji i Turcji, łącznie 9 nauczycieli i 193 uczniów. Głównym celem projektu było uświadomienie uczniom różnorodności kulturowej krajów z których pochodzą jego uczestnicy, a także wykorzystanie języka angielskiego jako środka żywej komunikacji. Uczniowie wykonywali prace projektowe w zakresie dziedzictwa kulturowego we współpracy ze szkołami partnerskimi. W ramach działań projektowych przedstawiliśmy siebie i nasze szkoły używając do tego narzędzi internetowych Animoto i Thinglink, szukaliśmy wspólnych cech i zainteresowań w zespołach międzynarodowych za pomocy ankiety online. Następnie przygotowaliśmy dwa wpisy o naszych świętach narodowych do interkulturowego kalendarza online, który można obejrzeć tutaj: kalendarz online. Przed świętami Bożego Narodzenia wysłaliśmy do wylosowanej szkoły z Chorwacji kartki świąteczne, a my otrzymaliśmy kartki noworoczne od partnerów z Turcji. W styczniu opisywaliśmy waluty obowiązujące w naszych krajach, przedstawialiśmy miejsca i postacie widniejące na banknotach: nasze waluty. Luty poświęciliśmy na nagrywanie polskich „łamańców językowych” i próby wypowiadania podobnych, w językach naszych partnerów. W kwietniu opracowaliśmy karty do gry w „Piotrusia” zawierające ilustracje i krótkie opisy miejsc światowego dziedzictwa kulturowego w Polsce. To samo zrobili nasi partnerzy opisując swoje miejsca dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, a my po pobraniu i wydrukowaniu ich kart, grając w grę poznawaliśmy cenne w ich krajach obiekty. W maju opracowaliśmy pytania dla naszych partnerów oraz odpowiadaliśmy na pytania Włochów w formacie video. Dowiedzieliśmy się m.in. że Włosi kończąc swoją szkołę też zdają egzaminy, że tradycyjna, oryginalna pizza powinna być okrągła (nie kwadratowa, ani prostokątna) i że nie mieli pojęcia, iż w języku polskim brzmienie nazwy ich kraju nie ma nic wspólnego z „Italią”. W dn. 05.06.2019 na podsumowanie projektu zaprosiliśmy rodziców oraz dyrekcję szkoły.

Dziennik projektu dostępny jest tutaj: https://twinspace.etwinning.net/73652/home . Niestety, mnóstwo opracowanych przez nas materiałów (zdjęcia, nagrania audio, nagrania video, pliki pdf i Word) dostępne są wyłącznie dla zarejestrowanych uczestników programu eTwinning.

Zdjęcia>>                                                                                                                        

Urszula Pawłowska

Dnia 3 czerwca 2019 w ramach projektu innowacyjnego odbyło się spotkanie z lubelską poetką – panią Ewą Pilipczuk. Autorka licznych wierszy o różnorodnej tematyce, w tym wielu utworów poświęconych Lublinowi, gdzie urodziła się, kształciła, pracowała zawodowo,   przybliżyła warsztat pracy poety. Jest także laureatką licznych konkursów, publikuje swoje wiersze w tomikach, działa w grupach poetyckich. Uczniowie( O. Paździór, F. Bujała) pytali w swoim wcześniej opracowanym wywiadzie o szczegóły i ciekawostki z życia i twórczości. Pani Ewa swoje wiersze czytała ubarwiając je fotografiami wyświetlanymi w formie slajdów. Jedna z uczennic( E. Rak) przygotowała recytację jednego z utworów pani Pilipczuk. Spotkanie zostało ubarwione też muzyką. Laureatka międzyszkolnego konkursu wokalnego(W. Dębińska) zaprezentowała jeden z popularnych utworów. Zebrani mogli obejrzeć niektóre tomiki wierszy, Autorka zachęcała, by zapoznawać się z jej dziełami na jednym z portali społecznościach.

Na spotkanie przybyli uczniowie działający w kółku literacko- czytelniczym, zainteresowani z klas gimnazjalnych oraz nauczyciele, Dyrekcja szkoły.

Uczennice z III b gimnazjum przygotują numer Almanachu Literackiego poświęcony temu wydarzeniu.

Link do profilu pisarki, można zapoznać się z Jej wrażeniami ze spotkania w naszej szkole

https://www.facebook.com/ewa.pilipczuk.5?__tn__=lCH-R&eid=ARCul0hEXaeWikPmcoO54_pRH3G_OvKC2B6AfVuaBGOzj76MXr6Ey6Px-9VTVaytZMQBU5XMJrwiPd-A&hc_ref=A

Zdjęcia>>

 Katarzyna Woś

             W dniu 31.05.2019 r. uczniowie z klasy IV „d” wraz z wychowawczynią - Panią Anną Pac-Smołą oraz grupy świetlicowe z klas: I „d”, II „b”, II „c” – zamiast spędzić ostatni dzień maja w towarzystwie komputera czy telefonu, skorzystali z różnorodnych gier planszowych i to z własnej woli. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się gry: „5 sekund”, „Gorący ziemniak” oraz

„Obserwujesz i znajdujesz”. Uczniowie pracowali w różnych zespołach: dwu-, cztero-, a nawet sześcio – osobowych. Poprzez uczestnictwo wyrabiali sobie pamięć, spostrzegawczość, a także koncentrację uwagi oraz doskonalili umiejętność współdziałania w grupach. Ponadto, chętnie grali w „Warcaby”, kształtując przy tym logiczne myślenie. Wielu zwolenników miała też gra

„Twister”, która nieodłącznie wiązała się w wykonaniem odpowiednich ćwiczeń gimnastycznych przy użyciu kolorowej planszy. Niemałym powodzeniem cieszyły się także planszówki : „Ego”, „ Scrabble”, jak również

„ Moje na górze”. Do wygrania potrzebna była : wiedza, pomysłowość oraz odpowiedni refleks. Emocji było co nie miara! Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć upamiętniających Dzień Gier Planszowych. Podsumowaniem nietypowych zajęć było wręczenie bibliotecznych zakładek do książek. Po zajęciach pełnych wrażeń, zrelaksowani uczniowie udali się na dalsze zajęcia lekcyjne.

               Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Razem dla Bełżyc , a w szczególności Panu Dominikowi Wójtowiczowi za pomoc w zorganizowaniu rewelacyjnego Dnia Gier Planszowych.

 Zdjęcia>>

                                  Dorota Nowak

          Andrzej Mazurek

Anna Pac Smoła

Informujemy, że w dniach 10, 11, 17, 18 czerwca ulegają zmianie godziny odwozu uczniów po zakończonych zajęciach.

Godzina odwozu – 14.45

W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w naszej szkole międzyszkolny konkurs piosenki filmowej „Film Song Contest”. W tak rozśpiewanej szkole było dużo chętnych do wzięcia udziału w konkursie, więc najpierw został przeprowadzony etap szkolny, żeby wyłonić najlepszych wykonawców, którzy w dniu 30 maja rywalizowali z przedstawicielami z innych szkół. Nasze zaproszenie przyjęła Szkoła Podstawowa w Wojciechowie, Szkoła Podstawowa w Krzu oraz szkoła Podstawowa w Chmielniku. Na Sali panowała romantyczna atmosfera, a piękne melodie przywoływały wspomnienia znanych ekranizacji filmowych. Mamy nadzieję, ze zarówno widzowie jak i uczestnicy dobrze się bawili, a właśnie o to chodzi. Poziom konkursu był bardzo wysoki, więc jury miało trudne zadanie wybierając najlepszych z najlepszych. „The Best of the Best” – mamy nadzieję, że puchary z takim napisem otrzymane przez zwycięzców będą długo przypominać im o szkolnych sukcesach. A oto zwycięzcy:

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Dominika Puchała (SP w Bełżycach)

II miejsce – Zuzanna Mirosław (SP w Wojciechowie) i ex aequo Bartosz Maj (SP w Bełżycach)

III miejsce – Gabriela Iwaniak (SP w Wojciechowie)

W kategorii klas VII, VIII i III Gimnazjum:

I miejsce – Wiktoria Dębińska (SP w Bełżycach)

II miejsce – Natalia Żywicka (SP w Chmielniku)

III miejsce – Katarzyna Błaszczak i Jakub Kołodziejczyk (SP w Wojciechowie)

                       i ex aequo Klaudia Sidor i Franciszek Bujała (SP w Bełżycach)

Publiczność również przyznała swoją nagrodę, którą otrzymała Wiktoria Dębińska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom!!!

Zdjęcia>>

 

Na początku maja odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu językowego „SPELLING BEE”, który jest zaplanowany na 23 maja w Wojciechowie. Naszą szkołę będą reprezentować:

w kategorii kl. IV-VI:

 • Kacper Bukowski kl. 4d
 • Olga Chmielewska kl. 5d
 • Julia Dębicka kl. 6a

a w kategorii kl. VII-VIII i IIIG:

 • Dominika Chomicka kl. 3AG
 • Maksymilian Wasilewski kl. 3CG
 • Antoni Widelski kl. 3CG

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie w Wojciechowie!

Trzymamy za Was kciuki!

Zdjęcia>>

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo