„Chrońmy środowisko” – pod takim hasłem uczniowie z kl.Va,Vb i Vc realizowali projekt edukacyjny na lekcjach przyrody. Pracując w kilkuosobowych grupach opracowywali następujące zagadnienia:

• Źródła zanieczyszczeń i sposoby ochrony powietrza.
  • Źródła zanieczyszczeń i sposoby ochrony wody.
  • Degradacja i ochrona gleby.
  • Formy ochrony przyrody w Polsce.
  • Stan środowiska przyrodniczego w najbliższej okolicy.

Po początkowych trudnościach z ustaleniem harmonogramu spotkań – ruszyła lawina uczniowskich pomysłów. Prawie każdy zespół przygotował plakat i prezentację multimedialną. Niektórzy uczniowie wykonali doświadczenia, a udokumentowane obserwacje i wnioski przedstawili całej klasie. Dwie grupy, przy współpracy z panią Aleksandrą Siedlecką - wychowawcą oddziału 0d i panią Anną Bogusz - wychowawcą klasy1a, przeprowadziły wśród młodszych uczniów konkursy plastyczne na temat ochrony środowiska. Podsumowanie projektu i prezentacje poszczególnych grup, w tym wręczenie nagród przez panią dyrektor Lucynę Sobczak dla laureatów konkursów w klasach młodszych, nastąpiło 21 grudnia 2017r.

Oto zwycięzcy:

0d

• Michał Winiarski - 1 miejsce
  • Maciej Rakuś - 2 miejsce
  • Mikołaj Pietras - 3 miejsce
  • Amelia Karwacka - wyróżnienie
  • Michał Wojtachnio - wyróżnienie

• Blanka Skawińska - 1 miejsce
  • Zuzanna Czech - 2 miejsce
  • Gabriela Chudzik - 3 miejsce

Nagrody zakupiono dzięki współpracy z UG i M w Bełżycach i WFOŚ i GW w Lublinie. Ponadto część upominków ufundował tata jednego z uczniów grupy projektowej organizującej konkurs w kl.0d – pan Grzegorz Kamiński, któremu serdecznie dziękujemy.

Opiekun projektu – Alina Widelska, nauczyciel przyrody.