W dniu 31 października odbył się finał projektu edukacyjnego z języka angielskiego pt. „Jakie są zwyczaje związane ze świętem Halloween?”, w ramach którego przeprowadziłyśmy lekcje „uczniowie uczniom”. Ich uczestnikami były dzieci uczęszczające do klas IVb i IVd. Zajęcia te miały na celu przybliżanie kultury krajów anglojęzycznych młodszym uczniom naszej szkoły.

Lekcje skupiały się głównie na poznawaniu nowego dla uczniów słownictwa oraz utrwalaniu słówek poznanych wcześniej. Była to nauka przez zabawę oraz konkursy. Mimo naszych obaw uczniowie klas młodszych chętnie brali udział w rozwiązywaniu zadań i ćwiczeń interaktywnych. Najaktywniejsi z nich zostawali nagradzani słodyczami, które są nierozłącznym symbolem tego święta.

W nawiązaniu do zabaw związanych z tym świętem pod koniec lekcji przygotowałyśmy zabawę tzw. „apple bobbing”, polegającą na wyłowieniu jabłek z miski z wodą bez użycia rąk.

Dodatkowo chętni uczestnicy naszych lekcji mogli wziąć udział w zorganizowanym przez nas konkursie na najciekawszy lampion z dyni. Zwycięzcami konkursu zostali: Kamil Kurek z klasy IVb oraz Michał Chomicki z IVd. Cały projekt edukacyjny oraz jego finał wykonałyśmy pod opieką Pani Anny Pac-Smoły.

Alicja, Dorota i Klaudia

z klasy 2A