Uczniowie kl. II „c” w ogólnopolskim programie „PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT”

W bieżącym roku szkolnym realizujemy program „PRZYGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT”, bo chcemy zgłębić wiedzę, jak nasze codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nas i dla naszej planety. Chcemy też uświadomić wszystkim, że ogromny wpływ na dietę dzieci, mają one same. Program jest inspiracją dla najmłodszych do rewolucji żywieniowej, do wprowadzania do diety zróżnicowanych składników, jak rośliny strączkowe i inne warzywa, a także różnorodne produkty zbożowe, dzięki którym nie tylko dostarczamy organizmowi więcej składników odżywczych, ale również dbamy o  środowisko naturalne.

Młodzi „rewolucjoniści” nie tylko będą się edukować w ramach lekcji, ale otrzymają również  wyzwania do realizacji w wolnym czasie – zarówno wspólnie w szkole, jak i samodzielnie w domu. Będą przygotowywać  posiłki alternatywne dla tradycyjnej bułki z szynką, prowadzić rozmowy z najbliższymi na temat diety i środowiska, uprawiać rośliny jadalne.

W ramach programu będziemy brać udział w interaktywnych lekcjach spełniających wymogi programowe MEN, w sposób teoretyczny i praktyczny pomagających dzieciom zrozumieć zależności pomiędzy dietą a kondycją naszej planety, uczących o potrzebach i problemach Ziemi.

Bożena Watras – wychowawca kl. II „c”