PROJEKT EDUKACYJNY „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

mkwc logoBiblioteka szkolna w bieżącym roku, podobnie jak i w ubiegłych latach, włączyła się w projekt „Mała książka – wielki człowiek”, realizowany przez MKDNiS i Instytut Książki, wspiera wspólne rodzinne czytanie już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Darmowe Wyprawki Czytelnicze otrzymali uczniowie rozpoczynający naukę w szkole podstawowej – pierwszoklasiści. W każdej wyprawce znajduje się m.in. wyjątkowa książka – antologia tekstów polskich autorów, dostosowanych do potrzeb rozwojowych dzieci i wzbogacona ilustracjami polskich artystów. Warto nadmienić, iż projekt „Mała książka – wielki człowiek” jest największym tego typu w Europie i jednym z największych na świecie.

Wspieranie rozwoju czytelnictwa jest jednym z priorytetów Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, jest ważne już od najmłodszych lat. Dlatego od 2020 roku realizujemy projekt „Mała książka – wielki człowiek”, które przybliżają najmłodszym bogactwo i piękno literatury, wspierając ich rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat