22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

Ziemio - nie chcemy abyś była zniszczona,

Chcemy żebyś była cała zielona,

Więc przysięgę Ci składamy,

Że zniszczyć Ciebie nie damy!

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, prawidłowej segregacji odpadów oraz promowanie zachowań  proekologicznych. Obchody Dnia Ziemi mają na celu rozbudzanie zainteresowania otaczającym nas światem i jego problemami ekologicznymi, kształtowaniem postaw proekologicznych u młodego pokolenia oraz rozbudzeniem poczucia odpowiedzialności za stan środowiska, a co za tym idzie za stan naszej planety Ziemi. W związku z tym uczniowie klasy 6 „c” i 7 „a” przygotowali część artystyczną, która została zaprezentowana społeczności szkolnej w poniedziałek 24.04.2023 r.

Podczas uroczystych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole został też rozstrzygnięty konkurs literacki o tematyce ekologicznej „Dzień Ziemi”. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wiersza.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Filip Olejniczak kl. IV „a”

II miejsce: Bartłomiej Gerhand kl. V „c”

III miejsce: Łucja Bartoszcze kl. VIII „e”

Wyróżnienia:

Zuzanna Czech kl. VI „a”

Marianna Osipowicz kl. VI „a”

Dawid Snop kl. V „c”

W związku z obchodami Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się jeszcze inne działania związane z tym świętem: audycja oraz piosenki w szkolnym radiowęźle, prezentacja multimedialna wyświetlana na szkolnym korytarzu, tematyczna gazetka.

Pamiętajmy o tym, że Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń oraz, że jej przyszłość zależy od nas. Dzień Ziemi powinien trwać cały rok, a 22 kwietnia powinien być tylko ukoronowaniem naszych starań, które wiążą się z ochroną naszej planety.

Aneta Żydek
Paulina Pańko