Teatralna podróż – spektakl ,,Drzewo życzeń”

Z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Teatru, uczniowie klasy II „d” i III „b” wybrali się 29 marca 2023 r. do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl pt. „Drzewo życzeń”, który powstał na podstawie książki Katherine Applegate. Publikacja znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa” i Amazona (w kategorii „Dziecięce książki o tolerancji”), ukazała się już w ponad 20 wersjach językowych.

Spektakl opowiada o rodzinie dziewczynki imieniem Samar, która przyjeżdża do Ameryki i czuje się w nowym miejscu bardzo samotna. Jej największym marzeniem jest mieć przyjaciela. Miejscowy Dąb oraz wrona Bongo pomagają dziewczynce spełnić jej marzenie. Samar zaprzyjaźnia się ze Stephanem, który mieszka w sąsiedztwie. Mądra i wzruszająca historia o sile przyjaźni, która pomaga pokonać swoje lęki i uprzedzenia oraz o tym, że warto być otwartym na innych – przypadła dzieciom do gustu. To budująca opowieść, która odciska  swój ślad w sercu każdego odbiorcy, bez względu na wiek.

Wizyta w teatrze dostarcza zawsze niezapomnianych wrażeń, daje możliwość spotkania z aktorem, podziwiania kostiumów i scenografii. Uczy także młodych odbiorców sztuki właściwego zachowania się w miejscach kultury.

A. Ambrrożkiewicz
K. Bożym