Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

W dniu 5 czerwca 2018r. uczniowie klasy III a i III d wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę krajoznawczą do Warszawy. Chcieliśmy bliżej poznać stolicę naszego kraju, ponieważ uczestniczymy w projekcie ,,Poznajemy Polskę”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego oraz Starego Miasta i Kolumny Zygmunta III Wazy. Podziwialiśmy piękne kamienice, kościoły i urokliwe uliczki. Naszą uwagę zwrócił ogromny dzwon , który podobno spełnia życzenia wędrowców. Obserwowaliśmy piękno warszawskiej Syrenki oraz miejsca znaczone niemieckimi kulami, jeszcze z czasów wojny. Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy. Nasz przewodnik opowiedział historię powstania stadionu oraz wyjaśnił jakie dyscypliny sportowe są na nim prezentowane. Obejrzeliśmy szatnie i gabinety odnowy piłkarzy, a także przeprowadziliśmy małą konferencję prasową. Po obiedzie pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Programowaliśmy ruchy robota. Bawiliśmy się na placu z elementami do działań muzycznych i ruchowych. Kolejno byliśmy w Planetarium, gdzie oglądaliśmy skafander kosmonauty oraz projekcję na temat gwiazd i ich konstelacji w Kosmosie. Pełni niezwykłych wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni z wyprawy wróciliśmy do Bełżyc. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy pomagali w opiece nad uczniami w trakcie wycieczki - pani Estery Wysockiej i pani Agnieszki Łobody.

Zdjęcia>>

Elżbieta Gontarczyk i Janina Widelska

15 czerwca 2018 r. odbędą się spotkania Zespołów ds. pomocy psychologiczno – pedagogicznej w zakresie nauczania indywidualnego i kształcenia specjalnego według następującego harmonogramu:

L. P.

KLASA

GODZINA

MIEJSCE

1.

0 „a”

12.00

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

2.

0 „d”

12.30

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

3.

II „a”

10.00

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

4.

III „b”

10.30

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

5.

IV „a”

15.00

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

Zapraszamy zainteresowanych Rodziców.

 

Koordynator Zespołu – Bożena Watras

Uczniowie koła czytelniczo- przyrodniczego podejmują wiele twórczych działań. Realizują swoje pomysły tworząc ciekawe opowiadania, które zebrali w opracowaniu ,, Nasze opowiadania”. Piszą także interesujące wiersze. Ostatnio tworzyli wiersze na temat szkodliwości palenia. Wiele z nich zasługuje na uznanie i w ciekawy sposób interpretuje problem z którym zmaga się wiele osób. W związku z realizacją projektu ,,Poznajemy Polskę” dzieci poznawały szereg polskich legend. Efektem tych działań były prace plastyczne związane z legendami oraz pięknem naszego kraju, które zostaną przekazane na szkolny konkurs plastyczny ,,Polska jest piękna”. Ponadto uczniowie w zespole wykonali pracę plastyczną na gminny konkurs plastyczny ,,Pasieka”. Ostatnio rywalizowali w Konkursie Pięknego Czytania. Mistrzem Pięknego Czytania została Zuzanna Toruń, która zakwalifikowała się również do etapu powiatowego ,,Małego Konkursu Recytatorskiego”. Tego typu działania rozwijają postawę twórczą uczniów. Stwarzają im okazję do wykazania się swoimi uzdolnieniami literackimi, poetyckimi, plastycznymi, czytelniczymi oraz recytatorskimi.

Zdjęcia>>

Wczytuję ...
Wczytuję ...

Elżbieta Gontarczyk

W obecnych czasach dzieci coraz częściej sięgają po komputer lub telefon zamiast zwykłej kartki papieru. Wiadomo, że świat idzie do przodu i trzeba pozwolić na postęp, ale czy mamy zapomnieć jak się pisze długopisem?

Dlatego właśnie uczniowie kl.III e postanowili zrealizować projekt edukacyjny ,,Piszemy listy”. W tym celu nawiązaliśmy kontakt z uczniami klasy III c z Szkoły Podstawowej nr 306 z Warszawy. Pierwszy list napisaliśmy wspólnie do całej klasy, opisując szkołę i nasze miasteczko. Kolejne listy już były skierowane indywidualnie do każdego dziecka. Korespondowaliśmy ze sobą przez okres kilku miesięcy. Niektórzy wymieniali się telefonami ,wysyłali swoje zdjęcia , prace plastyczne , drobne prezenty.

Dzięki udziałowi w projekcie dzieci nie tylko utrwaliły zasady pisania listu, ale nawiązały nowe znajomości, przeżyły wspaniałą przygodę.

Zdjęcia>>

A. Ambrożkiewicz

Po pierwsze – bo nie pierwszego, a trzeciego czerwca.

Po drugie – bo nie w szkole, a kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Po trzecie – bo nie tylko z wychowawcą, ale i z rodzicami.

W niedzielne popołudnie uczniowie wraz z rodzicami i rodzeństwem udali się do Karczmisk, gdzie odbył się przejazd Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową po malowniczych terenach Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla. Dziesięciokilometrowa trasa przepołowiona została postojem w Polanówce, gdzie był czas na rozmowy, ognisko, zabawy na świeżym powietrzu, mecz piłki nożnej rozegrany przez dzieci i tatusiów oraz zwiedzanie kolejki.

Zdjęcia>>

Beata Zięba

23 maja uczniowie klas 0b i 0c wybrali się na całodniową wycieczkę. Celem naszej podróży było miasto Zamość – założone przez Jana Zamojskiego w 1580 roku, miasto unikatowe, zwane „Perłą Renesansu”, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Pierwszym punktem naszego programu była wizyta w zamojskim ogrodzie zoologicznym. Widzieliśmy tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt. O niektórych usłyszeliśmy pierwszy raz! Podziwialiśmy różne gatunki małp, małe i duże „koty”, żyrafy, byliśmy w motylarni, gdzie wśród egzotycznych roślin bytują kolorowe ogromne motyle.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po mieście w towarzystwie pana przewodnika, który wzbogacił naszą wiedzę o historii miasta, ale także ludzi, którzy przyczynili się do rozkwitu Zamościa. Zwiedziliśmy Rynek Wielki z odrestaurowanym Ratuszem i kamienicami ormiańskimi, a odwiedzając Muzeum Zamojskich mieliśmy okazję poznać bogatą galerię obrazów i cennych eksponatów. Po kilu godzinach zwiedzania udaliśmy się na pyszny obiad do eleganckiej restauracji.

Zamość posiada podziemną trasę, która prowadzi przez galerie strzeleckie, bastion VII, który bronił dostępu do zamojskiej twierdzy. Na końcu trasy mieliśmy okazję pomóc w oddaniu strzału z prawdziwej armaty. Ostatnim punktem naszej wycieczki był „Arsenał”, czyli Muzeum Fortyfikacji i Broni, gdzie obejrzeliśmy ekspozycję broni i uzbrojenia od XVI do XIX w., a także wielkogabarytowe obiekty militarne.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Bełżyc i …. stęsknionych rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...

Zdjęcia>>

Wychowawczynie klas:

0b – p. Anna Marcewicz

0c – p. Katarzyna Zygo

Nasze mamy często kupują pieczarki w sklepie i przynoszą do domu, żeby przygotować pyszną potrawę z tych grzybów. Ale gdzie one rosną i skąd się biorą,  dowiedzieliśmy się podczas naszej wycieczki do pieczarkarni, której właścicielami są Barbara i Tomasz Starek. Dzieci mogły obejrzeć piętrowe stanowiska wzrostu pieczarek w halach, gdzie dostosowuje się warunki oświetlenia i wilgotność optymalnie dla białych grzybków. Dowiedziały się również w jaki sposób grzyby są zbierane i segregowane, co jest niezbędne by rosły i nie rozwijała się na nich żadna choroba. Uczniowie mieli możliwość obserwować, jak wygląda zbiórka pieczarek oraz jak pracownicy przygotowują hale do przyjęcia kolejnych palet z nową grzybnią. Obejrzeliśmy też hale, gdzie pakuje się pieczarki i przechowuje. Byliśmy też gośćmi w biurowcu firmowym, gdzie poczęstowano dzieci cukierkami. Wracaliśmy do szkoły pełni wrażeń i z pełnymi torbami grzybów, jako pamiątkę z przeznaczeniem wykorzystania kulinarnego, np. na pizzę.

     Dziękujemy Państwu Barbarze i Tomaszowi Starek za zaproszenie i bardzo miłą gościnę w firmie.

Zdjęcia>>

Wychowawczynie klas:

0b – p. Anna Marcewicz

0c – p. Katarzyna Zygo

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim    

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo