Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Ze względu na pogodę (wysokie temperatury) zakończenie roku szkolnego dla klas 0-IV
odbędzie się o godz. 8:00.

zak 2019v2

Przydział klas na Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

w dn. 19.06.2019 r.

 

klasa

Wychowawca

sala

0a

Katarzyna Zygo

6

0b

Beata Król

17

0c

Aleksandra Siedlecka

MCI

1a

Elżbieta Gontarczyk

16

1b

Anna Marcewicz

11

1c

Anna Ambrożkiewicz

21

1d

Anna Chojnacka

15

2a

Anna Bogusz

20

2b

Beata Zięba

24

2c

Dorota Niewczas/Irena Żydek

10

3a

Agata Ćwiklińska

14

4a

Urszula Sobiepan

34

4b

Joanna Sieńko

39

4c

Ewelina Gajowiak

37

4d

Anna Pac-Smoła

36

4e

Ewa Pietrzyk

23

Dnia 3 czerwca 2019 r do uczniów klasy I c przyjechały Panie z Fundacji ,,Dziupla”, które zaproponowały uczniom udział w warsztatach matematyczno-krawieckich. Efektem końcowym miała być uszyta samodzielnie zabawka dla zwierząt przebywających w schroniskach.

Zajęcia miały trzy cele:

  • pomoc bezdomnym i potrzebującym zwierzętom,
  • nauka szycia na maszynie oraz praktycznego wykorzystania akcesoriów krawieckich poznania zasad działania maszyny do szycia
  • recykling czyli wykorzystanie niepotrzebnych, zalegających w domu rzeczy.

Pod okiem fachowców dzieci tworzyły z figur geometrycznych (kół, trójkątów) kotka lub pieska. Profesjonalne krawcowe pomogła każdemu uszyć zabawkę. Po raz pierwszy każdy szył na prawdziwej maszynie do szycie, samodzielnie przyszywał oczy ,nosek ,wąsy i ogonek.

Zabawki wyglądały przepięknie. Na pewno spodobają się małym kotkom i pieską w schronisku. A dla dzieci to kolejne nowe doświadczenie i radość .

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

W piątek 30 maja 20 19 r. klasa 1c odwiedziła gospodarstwo i stadninę koni w Radawczyku. Właścicielka pani Ania oprowadziła dzieci po gospodarstwie. Uczniowie mieli okazję nakarmić zwierzęta, zobaczyć konie, małego miesięcznego źrebaka oraz możliwość przygotowania koni do jazdy .Gdy konie były przygotowane zaczęła się największa atrakcja- jazda konna pod opieką instruktorów.

   Inną atrakcją dla dzieci były kozy, pieski i kotki. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił wszystkich ogromną radość.

     Na zakończenie pobytu w stadninie odbyło się ognisko. Samodzielnie upieczona kiełbaska bardzo dzieciom smakowała, nawet niejadkom.

Czas spędzony w stadninie pozwolił zdobyć wiedzę dotyczącą hodowli koni, ekologii, życia na wsi – obcowania na co dzień ze zwierzętami.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

Wycieczkę rozpoczęliśmy do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Wspinaliśmy się na Święty Krzyż, zwiedziliśmy klasztor, oglądaliśmy rumowiska skalne –Gołoborza. Trasę pokonaliśmy pieszo w obie strony.

Drugim punktem naszej wyprawy był Bałtów – Park Dinozaurów. Na początek po ciężkiej trasie w Góry Św. zjedliśmy bardzo smaczny obiad. W Jura Parku, powitała nas pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów. Największe wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość z nas była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem.

Z każdego zwiedzanego miejsca kupowaliśmy wspaniałe pamiątki, pamiętając nie tylko o sobie, ale także o swoich bliskich. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć, które także będą wspaniałą pamiątką.

Zdjęcia>>

  Ucz. klasy I d i II c z wych. p. A. Chojnacką i p. D. Niewczas

W trakcie całego roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klasy I ,,a” uczestniczyli aktywnie w akcji czytelniczej ,,Cała Polska czyta dzieciom” organizowanej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki współpracy z panią Katarzyną Woś do naszej klasy raz w tygodniu przychodziły uczennice z klasy III ,,c” gimnazjum i czytały dzieciom bajki, opowiadania i inne utwory dla dzieci. Były to następujące uczennice: Julia Plewik, Martyna Piwowarska i Oliwia Nieoczym. Spotkania czytelnicze poszerzyły znajomość twórczości literackiej wśród dzieci, wzbogaciły słownictwo uczniów, wpłynęły na rozwój ich wyobraźni oraz uczyły koncentracji uwagi na czytanym tekście. Dziękujemy za wspólne spotkania. Będziemy mile je wspominali.

Zdjęcia>>

Elżbieta Gontarczyk

Pani Agnieszka Piłat kolejny raz zrobiła miłą niespodziankę uczniom klasy I ,,a” i odwiedziła nas w klasie z teatrzykiem bogatym w ilustracje oraz piękny tekst o złotej rybce. Uczniowie z uwagą wysłuchali prezentacji bajki i wpatrywali się w barwne ilustracje. Następnie długo rozmawiali o postaciach z bajki oraz o swoich życzeniach do złotej rybki. Kolejno dzieci bawiły się w zespołach. Pani Agnieszka udostępniła uczniom bardzo interesujące gry, układanki związane tematycznie z prezentowaną bajką. Na koniec spotkania dzieci kolorowały papierową rybkę według swojego pomysłu i bawiły się wspólnie w klasie. Współpraca z Miejsko- Gminną Biblioteką Publiczną w Bełżycach daje wymierne efekty i pozytywnie wpływa na wzbogacenie procesu edukacyjnego uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia>>

Elżbieta Gontarczyk

Uczniowie klasy II c odwiedzili pasiekę pana Witolda Brewczaka z Bełżyc. Dowiedzieli się o zwyczajach pszczół , ich pracy, o składzie rodziny i produktach pszczelich . Poznali również pracę pszczelarza, fazy rozwoju pszczół, sprzęt wykorzystywany w pszczelarstwie dawniej i dziś oraz sposoby pozyskiwania miodu. Ciekawostką było poznanie pszczelej rodziny w ulu oraz sposób znakowania królowej.

Zdjęcia>>

Wych. D. Niewczas

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo