Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

zebrania 2019 04 25

Przydział klas na spotkanie rodziców z wychowawcami w dn. 25.04.2019 r.

klasa

Wychowawca

sala

0a

Katarzyna Zygo

6

0b

Beata Król

MCI

0c

Aleksandra Siedlecka

17

1a

Elżbieta Gontarczyk

16

1b

Anna Marcewicz

11

1c

Anna Ambrożkiewicz

15

1d

Anna Chojnacka

21

2a

Anna Bogusz

20

2b

Beata Zięba

23

2c

Dorota Niewczas

10

3a

Agata Ćwiklińska

14

strajk zawieszony

wielkanoc2019

Przerwa świąteczna trwa od 18 kwietnia do 23 kwietnia.

“BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju lub przygotowanie własnej kartki laurki. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Każdy może zapoznać się z losami uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez włączenie filmu lub prezentacji im poświęconych na stronie https://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej.html lub poprzez stronę https://bohateron.pl/powstancy/ . Akcja ma na celu zachowanie pamięci o Powstaniu, uhonorowanie jego bohaterów i nawiązanie z nimi kontaktu poprzez wysłanie kartki.

Zdjęcia>>

 Uczniowie klasy IIa wychowawczyni  Anna Bogusz

11 kwietnia 2019 roku odbył się Finał XII Integracyjnego Konkursu Plastycznego, zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych.

Konkurs, jak co roku, odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Bełżyc, który był jednocześnie fundatorem nagród.

Na konkurs zostało zgłoszonych 144 prac. Uczestnicy na wiele wyjątkowych sposobów próbowali przedstawić treść baśni.

Wśród wyróżnionych prac byli uczniowie klas pierwszych naszej szkoły.

Gratujemy

Zdjęcia>>

A. Ambrożkiewicz

W piękny wiosenny poranek nasi najmłodsi uczniowie postanowili samodzielnie wykonać zdrowe drugie śniadanie – twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Wszyscy przynieśli potrzebne produkty. Po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły warzywa, mieszały ser ze śmietanką, a na koniec według własnego pomysłu ozdabiały swoje kanapki własnoręcznie wykonanym twarożkiem. Okazało się, że jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione samodzielnie, które wyglądały pięknie i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoje kanapki z wielkim apetytem. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Było bardzo pysznie i kolorowo.

Zdjęcia>>

Katarzyna Zygo

W klasie I c odbyły się warsztaty wiosenno - wielkanocne, w których udział wzięli rodzice z dziećmi. Dzieci poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowywały wspólnie z rodzicami ozdoby świąteczne. Pod fachowym okiem Pani Uli i babci Michała powstały: zajączki wielkanocne ,pisaneczki ozdabiane cekinami oraz krokusiki z bibuły. Spotkanie było doskonałą okazją dla rodziców do miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo