Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

15 październik (poniedziałek)

Przywozy: Bez zmian.

Odwozy: Bezpośrednio po powrocie z mszy świętej w kościele.

16 październik (wtorek)

Przywozy:

Jaroszewice, Babin – 9.15

Matczyn, Wojcieszyn, Podole – 9.00

Kierz, Chmielnik – 8.25

Odwozy: Bezpośrednio po uroczystościach.

Uczniowie kl. II „c” będą realizować w I i II półroczu bieżącego roku szkolnego, projekt „Wszystkie Kolory Świata”, poprzez który doświadczą pozytywnych emocji i przekonają się, że pomaganie innym jest bardzo przyjemne, a co najważniejsze - może uratować życie innym dzieciom.

Celem projektu UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci z krajów rozwijających się.

Poprzez realizację projektu uczniowie poznają problemy dzieci pochodzących z tych krajów, dowiedzą się o problemie dostępu do szczepień.

Poza tym poznają sytuację swoich rówieśników w różnych krajach, zbierając informacje

o położeniu wybranego kraju, jego zwyczajach i kulturze.

To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku.
Kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Czekamy teraz z niecierpliwością na materiały edukacyjne.

 

Bożena Watras – pedagog szkolny

Dorota Niewczas – wychowawca kl. II „c”

Uczniowie kl. I „a”, I „b”, I „c”, I „d” przystąpili w bieżącym roku szkolnym do X edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Celem akcji jest ukształtowanie wśród uczniów odruchów reagowania na niebezpieczne sytuacje na drodze, w domu, w szkole, a także w Internecie.

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, co roku realizujemy ten projekt, bo jest on największym przedsięwzięciem edukacyjnym o tematyce bezpieczeństwa, skierowany do tak małych dzieci.

Ważne jest również to, że bardzo szybko możemy sprawdzić stan wiedzy i umiejętności uczniów za pomocą Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który jest podsumowaniem realizacji programu.

Zdajemy sobie sprawę, że pierwsza klasa to przełomowy moment w życiu dzieci, który stawia przed nimi wiele wyzwań. Mali uczniowie muszą poradzić sobie w nowych sytuacjach np. przemierzając drogę do szkoły, zostając sami w domu lub surfując po Internecie. Ważne jest dla nas, aby wiedzieli, że w takich momentach powinni zachować się odpowiedzialnie i potrafili zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Akademia uczy najmłodszych podejmowania mądrych decyzji, a sam udział w programie to nic innego, jak inwestycja w bezpieczną przyszłość naszych dzieci.

Program będzie realizowany w I półroczu roku szkolnego 2018/2019.

Zachęcamy Rodziców naszych uczniów do korzystania z materiałów dostępnych na stronie programu www.akademiapuchatka.pl

Bożena Watras – pedagog szkolny

Elżbieta Gontarczyk – wych. kl. I „a”

Anna Marcewicz – wych. kl. I „b”

Anna Ambrożkiewicz – wych. kl. I „c”

Anna Chojnacka – wych. kl. I „d”

Dnia 28 września klasy I „a” i I „b” były na wycieczce i warsztatach w pracowni szkła artystycznego u Państwa Ewy i Marka Jargiło we Wronowie. Pan Marek zapoznał uczniów z historią  oraz różnymi technikami tradycyjnego, ręcznego formowania szkła. Pod okiem mistrza uczniowie mieli możliwość spróbowania własnych sił. Powstawały ciekawe, unikalne i fantastyczne prace. Natomiast pani Ewa uczyła sztuki rysowania i grawerowania na placku szklanym. Uczniowie pracowali precyzyjnie i w skupieniu tworząc cudowne prace, które zabrali do domów. Były to bardzo ciekawe i interesujące warsztaty, które przypadły wszystkim do gustu. Zachęcamy inne klasy do udziału w tych warsztatach. Następnie udaliśmy się na krótką wędrówkę po lesie, który jesienią jest malowniczy i fantastyczny. Odwiedziliśmy cmentarz z okresu I wojny światowej. Wycieczka sprawiła wszystkim dużo radości.

Zdjęcia>>

Elżbieta Gontarczyk
Anna Marcewicz

28 września 2018r uczniowie klasy I c i I d wzięli udział w zielonej lekcji zorganizowanej w lesie na terenie Nadleśnictwa Kraśnik. Spacerując ścieżką dydaktyczną dzieci rozpoznawały gatunki drzew, a leśnicy opowiadali ciekawe historie związane z ekosystemem lasu. Podsumowaniem zajęć było wspólne ognisko.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz
Anna Chojnacka

W poniedziałek 24 września uczniowie klasy 0”c” wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Rozmowa dotyczyła zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Uczniowie zostali zapoznani z mundurem i akcesoriami policjanta zadawali również ciekawe pytania.

Zdjęcia>>

Aleksandra Siedlecka

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo