„O psie, który jeździł koleją” – klasa III „c” i III „d” w kinie „Cisy”

27 października 2023 r. uczniowie klas III „c” i III „d” oglądali film pt. „O psie, który jeździł koleją” w kinie „Cisy” w Nałęczowie. Jest on adaptacją książki Romana Pisarskiego, dlatego jest ciekawym uzupełnieniem lektury w klasie trzeciej.

Film, jak się okazało, dostarczył wszystkim bardzo dużo pozytywnych emocji. Nawiązywał nie tylko do losów słynnego psa Lampo, ale wskazywał również na sferę emocjonalno-społeczną, problemy, z jakimi stykamy się w czasach nam współczesnych, koniecznością dokonywania ważnych życiowych wyborów. Podczas oglądania filmu, nie w jednym oku zakręciła się łezka. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, co też było miłym zaskoczeniem dla dzieci.

Korzystając z pobytu w uzdrowiskowym Nałęczowie, dzieci spacerowały również po jesiennych alejkach parku, wdychając lecznicze powietrze. Po spacerze uczniowie pełni energii i zadowolenia wrócili do szkoły.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym