Powrót do przedszkola po izolacji

1451 img2 powrot do przedszkola

Niektóre przedszkolaki mogą mieć problem z powrotem do przedszkola po długiej nieobecności. Zapraszam do ściągnięcia i korzystania z darmowej bajki terapeutycznej, która może im w tym pomóc. Bajka została stworzona specjalnie dla bardziej wrażliwych dzieci, które miewały trudności w adaptacji i wracają do przedszkola po izolacji.

I kilka słów przed lekturą:

Bajka ma na celu pomóc dzieciom, które doświadczają trudnych emocji po dłuższej nieobecności. W bajce tylko wspominam o kwestii zachowania zasad bezpieczeństwa przez dzieci. Jej głównym celem jest wsparcie dziecka w trudnych emocjach. Pamiętaj, że ta bajka nie zastąpi rozmowy z dzieckiem na ten temat potrzeby przestrzegania zaleceń sanitarnych w przedszkolu.

Oprócz bajki w publikacji znajdziecie komentarz. To kilka słów o tym, jak towarzyszyć dzieciom w trudnych emocjach.

Strony ebooka, na których znajduje się sama bajka są już na białym tle, aby można było ją też bez problemu wydrukować.

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi wrażeniami w komentarzu.

Bajkę posyłam w świat. Jeśli nie jesteś rodzicem, a chciałbyś ją komuś wysłać lub udostępnić – możesz to oczywiście zrobić. Proszę Cię tylko, żebyś zachował ją w pierwotnej formie.

Życzę miłej lektury!

Źródło: Przedszkole Samorządowe nr 1 w Ciechocinku