Pomagamy zwierzętom – podsumowanie akcji zbiórki żołędzi i orzechów

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka kasztanów i żołędzi, której celem jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, dzięki czemu zebraliśmy sporą ilość kasztanów i żołędzi. Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Nasze zbiory przekazaliśmy do Koła Łowieckiego nr 102 „Juniorów” w Warszawie. Zostaną one umieszczone w odpowiednich miejscach w lesie i będą w sezonie zimowym przysmakiem m.in. dzików, saren, jeleni i ptaków. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i inne substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę. Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji – ogromne podziękowania!

Akcja organizowana była przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Anna Ambrożkiewicz