BAL ÓSMOKLASISTÓW

14 stycznia 2023 roku uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach uczestniczyli w swoim pierwszym prawdziwym balu, który stał się tradycją szkoły. W ten wyjątkowy wieczór towarzyszyli młodzieży zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele oraz rodzice, którzy zorganizowali to wyjątkowe spotkanie.  W oficjalnej części uroczystości przemawiali: Pan Burmistrz Ireneusz Łucka, Pani Dyrektor Beata Szymczyk, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Magdalena Widelska. W imieniu ósmoklasistów głos zabrali Paulina Pioś i Antoni Zieliński. Po oficjalnym powitaniu wszystkich gości uczniowie rozpoczęli  bal dostojnym, staropolskim tańcem – polonezem. Następnie zatańczyli walca.

W podniosłą atmosferę poloneza wprowadziły  słowa Adama Mickiewicza:

‘(...)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(...)”

Obydwa tańce były zapowiedzią doskonałej zabawy, która miała miejsce przez cały wieczór. Uśmiech, szczęście, zadowolenie to emocje, jakie towarzyszyły ósmoklasistom podczas tego wyjątkowego spotkania, które na długo pozostanie w pamięci. Radości nie było końca, a to za sprawa atrakcji, jakie przygotowali rodzice: fotograf, fotobudka, poczęstunek, pizza, wata cukrowa, popcorn, czekoladowa fontanna ..

Zdjęcia (fot. Kinga Kamińska)>>

„Piękne chwile krótko trwają, lecz wspomnienia pozostają”.

Ewelina Gajowiak