W KRAINIE BAŚNI HANSA CHRISIANA ANDERSENA – LEKCJA BIBLIOTECZNA W KLASIE III „A”

W styczniu uczniowie z klasy III „a” mieli okazję uczestniczyć w zajęciach czytelniczych dotyczących życia i twórczości duńskiego baśniopisarza – Hansa Christiana Andersena. Na początku zajęć na trzecioklasistów czekała niespodzianka – list od autora, na podstawie którego mieli odgadnąć, kto jest jego adresatem. Następnie, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której zdobyli informacje związane z życiem i twórczością Andersena. W trakcie zajęć zostali także zapoznani z różnymi wydaniami „Baśni” autora. Jednak najciekawszą częścią zajęć czytelniczych okazało się wykonanie lapbooka, w którym znalazły się ciekawostki z życia autora, najbardziej popularne baśnie, a także informacje związane z baśnią pt.: „Dziewczynka z zapałkami”. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pamiątkowych zdjęć w fotobudce z „Dziewczynką z zapałkami”, jak również z postacią H. Ch. Andersena.

Prezentacja>>

Dorota Nowak