Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii jest obchodzony nie tylko na Zielonej Wyspie, w wielu miastach w różnych krajach na całym świecie odbywają się huczne obchody tego święta. Dla nas obchody Dnia Świętego Patryka to doskonała okazja nie tylko do wykorzystania w praktyce znajomości języka angielskiego, ale również do pogłębiania wiedzy z zakresu historii oraz kultury jednego z krajów anglojęzycznych.

Jedną z najważniejszych tradycji obchodów dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły do ubrania się na zielono, przygotowaliśmy również kotyliony w kształcie głównego symbolu tego święta –  listka trójlistnej koniczyny. Korytarz szkolny został udekorowany w symbole irlandzkie oraz  plakaty przybliżające historię Dnia Św. Patryka wykonane przez uczniów. Przez kilka dni słuchaliśmy audycji radiowych o Św. Patryku, historii, legendach i tradycjach tego święta. W piątek uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Konkursie wiedzy o Św. Patryku, który po raz kolejny odbył się w naszej szkole. Tegorocznymi zwycięzcami zostały:

I miejsce – Daria Plewik, kl. VI „c”

II miejsce – Michalina Pyc, kl. VI „c”

III miejsce – Paulina Kochaniec, kl. V „b”

Dodatkową atrakcją była fotobudka, gdzie uczniowie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcia. Do obchodów święta włączyły się także świetliczaki. Uczniowie z klasy I obejrzeli film edukacyjny o św. Patryku oraz wykonali prace plastyczne związane z symbolami święta.

Był to dzień „pozytywnie zakręcony” i mamy nadzieję powtórzyć go za rok.

Happy St. Patrick’s Day!