22 KWIETNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim wspaniałe dary przyrody, które trzeba wykorzystać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za środowisko w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku w wykonaniu uczniów z klasy III „d”, ekologicznej prezentacji, gazetki wyeksponowanej w szkole na korytarzu głównym oraz plakatów wykonanych przez świetliczaków i umieszczonych obok sali świetlicowej.

Prezentacja>>

Anna Ambrożkiewicz