Kawiarenka Literacka

W tym roku szkolnym pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie kolejnej edycji Kawiarenki Literackiej w jej dotychczasowej formie, dlatego uczniowie z koła teatralnego postanowili zmierzyć się z twórczością  romantycznego wieszcza i uczestniczyli w projekcie pt. „W świecie ballad Adama Mickiewicza”.

Opracowali scenariusze do wybranych ballad, przygotowali oprawę muzyczną, prezentacje i nagrali filmy, a wszystko to w kawiarnianej atmosferze zorganizowanej w warunkach domowych. Zaprezentowane zostaną udramatyzowane wersje  ballady: „Romantyczność”, „Lilije” oraz „Świtezianka”.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły i wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wyników pracy  koła teatralnego oraz zagłębienia się w nastrojowy, pełen grozy i cudowności świat ballad. Myślę, że będzie to również świetna powtórka przed egzaminem z języka polskiego w przyszłym roku szkolnym.

Anna Stawińska