JESIENNE ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

Dnia 30 września bieżącego roku biblioteka szkolna zorganizowała jesienne spotkania z najmłodszymi czytelnikami ze świetlicy szkolnej. Dzieci wzięły udział w zajęciach czytelniczo – plastycznych pt.: „Co nam jesień w koszu niesie?” Spotkania rozpoczęły się od wysłuchania opowiadania „Na tropach jesieni” autorstwa Mariusza Przewoźniaka, jak również wierszy o tematyce jesiennej: „Wrzesień”, „Jesień”, „Jesienny kącik” oraz „Jesienny las”. Nasze spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z charakterystycznymi cechami jesieni oraz  jej darami występującymi w różnych środowiskach (w sadzie, parku, ogrodzie). Podczas zajęć świetliczaki rozwiązywały zagadki o tematyce jesiennej czy też klasyfikowały warzywa i owoce krajowe, jak i egzotyczne. W tym dniu nie zabrakło też interesujących prac plastycznych, jak np. wyklejanie plasteliną owoców jesiennych przy użyciu papierowych talerzyków oraz malowanie kredkami darów jesieni. Efekt tych poczynań możemy podziwiać w załączonej galerii prac naszych małych czytelników.

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat