Aptekarska precyzja - wizyta w aptece

W ramach realizacji zajęć z doradztwa zawodowego  25 października  uczniowie klasy II c wybrali się  na wycieczkę do Aptek DOZ  na ulicę Bednarską. Podczas wizyty dzieci miały wyjątkową okazję poznać zawód farmaceuty. Dzięki uprzejmości mamy Mateusza  zobaczyły z bliska wnętrze apteki . Okazało się, że apteka kryje wiele fascynujących miejsc i przedmiotów. Uczniów szczególnie zainteresowała receptura, czyli ta część apteki, w której farmaceuci wykonują lekarstwa. Pani Agnieszka pokazała  dzieciom różne maści, krople, syropy, które pomagają w walce z różnymi chorobami i robione są w aptece. Opowiedziała również na czym polega robienie leków według specjalnych receptur na zamówienie, wyjaśniła  znaczenie wyrażeń: „aptekarska precyzja” i „sterylne warunki”.  Uczniowie pod  bacznym okiem Pani Agnieszki  wykonali balsam do ust   według podanej receptury, którego  będą na pewno używać w chłodne dni.

A. Ambrożkiewicz