Konkurs historyczny o Powstaniu Styczniowym

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Współorganizatorami są Lubelski Urząd Wojewódzki, Województwo Lubelskie oraz Filharmonia Lubelska. Temat konkursu – „ŚLADY POWSTANIA STYCZNIOWEGO - HISTORIA I PAMIĘĆ” - nawiązuje do 160. rocznicy wybuchu walk o wolność Polski.

Tematyka konkursu obejmuje: miejsca, bohaterów oraz wydarzenia związane z Powstaniem Styczniowym, które wywarło wielki wpływ na kształtowanie tożsamości narodowej naszego narodu w dobie trwających zaborów i braku państwa. Głównym celem konkursu jest uświadomienie uczniom znaczenia tej bohaterskiej walki Polaków oraz kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych na terenie województwa lubelskiego.

Uczniowie z naszej szkoły przygotują prace w kategorii literackiej - wiersz i w kategorii plastycznej - praca rysunkowa.

Prace można składać u pani Ewy Pietrzyk do 25.02.2023 r.