Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

W dniach 02-10 września 2015 r. chór „Gaudeamus” i słowacki chór „Septemthillis” (dyr. Gabriela Pinterova) uczestniczyły w Międzynarodowym Projekcie Chóralnym „Unterschiedliche Kulturen – Gemeinsamer Klang cz. II” w Wiesbaden na zaproszenie dziewczęcego chóru z Niemiec „Maedchenchor Wiesbaden” (dyr. Gerd Rixmann). Koordynatorem Projektu był Zbigniew Chwalczuk. Spotkanie odbyło się przy wsparciu finansowym organizacji Jugendwerk (Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, www.pnwm.org) oraz Gminy Bełżyce. Cztery główne Koncerty odbyły się:

06 września 2015 - Kościół baptystyczny w Wiesbaden

07 września 2015 - Koncert Jubileuszowy z okazji pięciolecia Chóru Dziewczęcego „Maedchenchor Wiesbaden” - Kurhaus w Wiesbaden

08 września 2015 - Kościół katolicki w Heidenrod

09 września 2015 - Szkoła Podstawowa w Wiesbaden

--------------------------------------------------

23 października 2015 r. podczas uroczystych obchodów 40-lecia szkoły i 10 rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Zespołowi Szkół nr 1 w Bełżycach zaśpiewały połączone zespoły: Gaudium (klasy 4-6) i Gaudeamus (gimnazjum, liceum). W repertuarze znalazły się min.: Niech mówią, że to nie jest miłość z oratorium „Tu es Petrus” - s. Zbigniew Książek, m. Piotr Rubik (solo: Aleksandra Pietrzyk); Muzyka to cud - kompozycja lubelskiego muzyka Andrzeja Namioty (solo: Natalia Fryc);             Sunrise, sunset z musicalu „Skrzypek na dachu” - m. Jerry Bock (solo: Maria Karwowska).

--------------------------------------------------

24 października 2015r. odbył się Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno moja najmilsza” im. Ryszarda Kaczorowskiego (VII edycja). Wzięły w nim udział chóry „Śpiewającej Polski” regionu lubelskiego. Chór Gaudeamus wykonał a cappella na głosy: Białe róże i Pułkownik Kula-Lis (solo: Paulina Tokarczyk). Przesłuchania odbyły się w Centrum Kultury w Lublinie. Solistów, zespoły wokalne i chóry oceniało jury w składzie: Małgorzata Nowak (dyr. młodzieżowego chóru Kantylena), Piotr Selim (Lubelska Federacja Bardów), Borys Somerschaf (dyr. Męskiego Zespołu Wokalnego Kairos).

------------------------------------------------

07 listopada 2015r. Chór Gaudeamus wystąpił podczas Koncertu Galowego z okazji 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w ramach lubelskich obchodów tego święta. W czasie Koncertu wystąpili laureaci Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno moja najmilsza”. Jako Laureat I Nagrody w kategorii chóry (ex aequo z Chórem Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie), Gaudeamus otrzymał nagrodę pieniężną, upominki i dyplom w metalowej ramie.

http://ck.lublin.pl/pl/wydarzenia/koncert-galowy-3/

http://moje.radio.lublin.pl/patriotyczna-pies-laczy-pokolenia.html

Wczytuję ...
 

04 grudnia 2015 - W Miejskim Domu Kultury w Bełżycach chórzyści wyśpiewali okolicznościowy Koncert dla małżeństw obchodzących Złote Gody. W programie znalazła się ludowa „Kukułeczka kuka“ jak również piosenki pochodzące z filmów: „Król Lew“ (Miłość rośnie wokół nas) i „Władca Pierścieni“ (May it be). Uroczystość zorganizował Urząd Miasta Bełżyce.

-------------------------------------------------------

22 grudnia 2015 - W tym dniu Gaudeamus wystąpił z Koncertami Kolęd podczas Gimnazjalnego Kolędowania dla uczniów szkoły oraz podczas Spotkania Opłatkowego dla Rady Pedagogicznej, pracowników szkoły i zaproszonych władz miejskich.

-----------------------------------------------------

10 stycznia 2016 - Dzięki zaproszeniu przez bełżyckich organizatorów, chór był jednym z wykonawców podczas Koncertu Charytatywnego, który odbył się z okazji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach.

--------------------------------------------------

16 stycznia 2016 - Niezwykłym wyróżnieniem dla chórzystów była możliwość zaśpiewania podczas Mszy św. ślubnej siostry dwóch chórzystek, w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach. Specjalnie na tę okoliczność chór przygotował i wykonał pieśń „Ave Maria” współczesnego kompozytora muzyki filmowej Michała Lorenca.

---------------------------------------------------

23 stycznia 2016 - W małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Bełżycach zespoły Gaudium i Gaudeamus wystąpiły we wspólnych i indywidualnych prezentacjach podczas Koncertu Noworocznego „Miłość rośnie wokół nas (Król Lew) - to nie bajka“. Ze słów na zakończenie: „Dziękujemy zwłaszcza tym, którzy stwarzają dobry klimat wokół chóru, za ich dobre myśli i słowa o chórze, za wsparcie na przestrzeni tych ponad sześciu lat. Dziękujemy ludziom, którzy sprawiają, że rośnie troska o nas i rośnie miłość wokół nas...“ Bezpośrednio do efektu tego koncertu, przez swoją pomoc, pracę, czas, oddanie, pasję, wiedzę i talent, przyczynili się Państwo: Maria Bakalarz, Małgorzata Pietraś, Monika Tokarczyk, Piotr Kołtuniewicz, Krzysztof Kamiński, Stanisław Krzyżanek, Łukasz Kuliński, Andrzej Pietraś. Składamy Państwu szczególnie serdeczne podziękowania.

---------------------------------------------------

23-25 lutego 2016 - Jak co roku w okresie ferii zimowych, chórzyści uczestniczyli w warsztatach wokalno - integracyjnych. Już po raz drugi pobyt w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Kęble został zorganizowany przez Rodzica Panią Mariolę Bartoszcze. W programie znalazły się min.: zajęcia z ceramiki dzięki uprzejmości Pani Renaty Kruk, jazda konna, gry towarzyskie, podłogowa kolorowanka, zajęcia integracyjne, wieczór talentów, spacer do Sanktuarium Maryjnego w Wąwolnicy oraz okolicznościowe, spontaniczne koncerty „na życzenie”.

--------------------------------------------------

06 marca 2016 - Chór wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych podczas uroczystości poświęcenia ronda im. cichociemnego „Zapory” w Bełżycach. Spotkanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach z udziałem lokalnych władz, a także zaproszonych gości.

--------------------------------------------------

31 marca 2016 - Gaudeamus uczestniczył w XVII Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „Wiosenne Gwiazdy”. Młodzi wykonawcy z Białorusi, Ukrainy i Polski zaprezentowali się w różnych grupach wiekowych w kategoriach: śpiew, taniec, teatr, muzyka instrumentalna. Chórzyści z Bełżyc wyśpiewali I Miejsce w kategorii: chór grupa średnia i otrzymali dyplom laureata oraz statuetkę. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Puławy w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”.

----------------------------------------------------

10 kwietnia 2016 - Oprawa muzyczna niedzielnej Mszy św. w kościele parafialnym w Bełżycach.

--------------------------------------------------

24 kwietnia 2016 - Oprawa muzyczna Mszy św. w kościele parafialnym w Bełżycach. Po liturgii chór zaśpiewał krótki koncert utworów religijnych współczesnych kompozytorów polskich: Lucjana Marzewskiego, Mariusza Dubaja, Grzegorza Miśkiewicza. Wykonał też min.: Sanctus z Małej Mszy Jazzowej B. Chilcotta. Akompaniował pianista Michał Iwanek.

---------------------------------------------------

W dniach 28.04. - 02.05.2016 roku młodzieżowy Chór Gaudeamus z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach uczestniczył w 10. edycji Festiwalu „Lipańska Wiosna Muzyczna” w Lipanach na Słowacji. Główny koncert odbył się 01 maja w kościele pw. św. Marcina w Lipanach. Chór zaprezentował się indywidualnie jak również we wspólnych wykonaniach. Chórzyści z Bełżyc zaśpiewali także wspólnie z niemieckim „Maedchenchor Wiesbaden” podczas niedzielnej Mszy św. w kościele w Kamenicy. Organizatorem kolejnego już spotkania trzech zespołów był chór „Septemthillis” ze szkoły muzycznej w Lipanach (dotychczasowe międzynarodowe spotkania odbyły się w Polsce w 2014 r. i w Niemczech w 2015 r.). Zaproszeni goście zwiedzili Tatrzańską Łomnicę oraz Stary Smokowiec, gdzie kolejką linową wjechali na górę Hrebienok. W programie pobytu znalazło się też spotkanie z burmistrzem miasta Lipany, wspólne tańce i zabawa przy regionalnym zespole folklorystycznym, a także wypoczynek w hotelowym wellness. Wyjątkową atrakcją w grupie polskiej był „chrzest” dla młodszych członków chóru, zorganizowany przez starszych chórzystów. Wyjazd jeszcze mocniej zintegrował młodych śpiewaków, pozwolił zobaczyć wspaniałe efekty wspólnej muzycznej pracy. To kulturalne międzynarodowe doświadczenie stało się możliwe dzięki pomocy finansowej Gminy Bełżyce, za co składamy serdeczne: velmi dakujem!

------------------------------------------------

21 maja 2016 - W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się Regionalny Przegląd Chórów „Śpiewającej Polski” - obligatoryjny dla chórów uczestniczących w tym Projekcie. Skład Jury to: prof. Katarzyna Sokołowska (Bydgoszcz), dr hab. Barbara Pazur (UMCS Lublin), dr Ewa Robak (Kielce). Gaudeamus wyśpiewał Złote Pasmo oraz otrzymał Wyróżnienie Specjalne za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego „Ping-pong” Jana Krutula. Po konkursie odbyła się w bełżyckim parku sesja fotograficzna, którą poprowadziła fotografka Pani Kinga Kamińska.

-------------------------------------------------

14 czerwca 2016 - Na zaproszenie organizatorów chórzyści zaśpiewali gościnnie podczas II Międzyszkolnego Konkursu „Kopernik”- kuźnią talentów w Liceum im. M. Kopernika w Bełżycach.

---------------------------------------------------

21 czerwca 2016 - Koncert Końcoworoczny „Gaudeamus równy i mieszany: kameralnie i tutti” w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Zebrani obejrzeli przygotowaną przez Pana Jarosława Ziółkowskiego prezentację z pobytu chóru na Słowacji w maju bieżącego roku. Muzycznym podsumowaniem był występ chórzystów w różnych kameralnych składach oraz po raz pierwszy w składzie mieszanym, czyli z głosami męskimi. Spotkanie zakończyła degustacja tortu na 7. urodziny chóru.

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo