Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

16.10.2017 - Dzień patrona szkoły

Połączone zespoły Gaudium i Gaudeamus zaśpiewały podczas corocznej szkolnej uroczystości z okazji dnia patrona szkoły. W programie koncertu znalazły się min.: „Hymn III Tysiąclecia” Mirosława Gałęskiego (solo: Emilia Karwowska, Paulina Tokarczyk, Anna Węgiel), „Bębenek” Jana Krutula (solo: Natalia Wójtowicz, Bartosz Rumiński), „Piosenka jest dobra na wszystko” Jerzego Wasowskiego (solo: Natalia Ziółkowska).

28.10.2017 - Konkurs pieśni patriotycznej

Chór otrzymał WYRÓŻNIENIE w kategorii wokalnej: chóry w 9. edycji Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza - miasto moje kochane”. Przesłuchania uczestników (w tym chórów programu „Śpiewająca Polska” regionu lubelskiego) odbyły się w Centrum Kultury w Lublinie.

09.11.2017 - Dzień Niepodległości

Podczas szkolnego apelu z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości chór wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych. W repertuarze znalazły się: „Barwy ojczyste”, „Białe róże”, „Pułkownik Kula-Lis” (solo: Paulina Tokarczyk), „Marsz Zaporczyków” (solo: Emilia Karwowska, Katarzyna Pruszkowska) oraz „Bełżyce”.

12.11.2017 - W bełżyckim kościele

W związku z poświęceniem ronda im. Batalionów Chłopskich w Krężnicy Okrągłej, na zaproszenie organizatorów, Gaudeamus wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych w kościele parafialnym w Bełżycach. Koncertu wysłuchały lokalne władze na czele z burmistrzem miasta oraz zgromadzeni parafianie.

15.12.2017 - Złote Gody

Na zaproszenie organizatorów, już po raz czwarty chór Gaudeamus wyśpiewał koncert małżeństwom-jubilatom z gminy Bełżyce obchodzących Złote Gody. Zebrani goście mogli usłyszeć min.: ludowy utwór „W zielonym gaiku”, popularną piosenkę „Can’t help falling in love” jak również „Radość wyrasta z radości” - utwór z „sekretami” na szczęśliwe życie. Uroczystość odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach.

22.12.2017 - Gaudeamus gra i śpiewa

Chór Gaudeamus zaśpiewał kolędy z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych podczas szkolnego spotkania opłatkowego dla rady pedagogicznej, pracowników szkoły i zaproszonych władz miejskich.

28.12.2017 - Kolędowanie chórów

Na zaproszenie organizatorów zespoły Gaudium (klasy 1-3 szk. podstawowej) i Gaudeamus (klasy 4-7 szk. podstawowej i 2-3 gimnazjum) zaśpiewały kolędy podczas corocznego spotkania opłatkowego radnych miasta Bełżyce. Koncert odbył się w Miejskim Domu Kultury.

02.01.2018 - Akademia Chóralna: Śpiewająca Polska

Chór Gaudeamus został zakwalifikowany i objęty opieką merytoryczną przez ogólnopolski program rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska” na kolejny rok pracy od 02.01-30.11.2018. W tym terminie w regionie lubelskim odbędą się obligatoryjne konkursy chóralne, wspólne koncerty chórów, warsztaty dla dyrygentów oraz inne muzyczne inicjatywy mające na celu rozwój muzyczny dzieci i młodzieży poprzez zbiorowy śpiew.

07.01.2018 - Niedzielna liturgia

Gaudeamus zaśpiewał a cappella wielogłosowe kolędy w Niedzielę Chrztu Pańskiego podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Bełżycach.

15.01.2018 - Puławski Festiwal

Szkolne chóry zostały laureatami XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd, który odbył się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Gaudium otrzymał WYRÓŻNIENIE w grupie wiekowej dzieci klas 1-3 w kategorii chóry, Gaudeamus otrzymał III NAGRODĘ w grupie wiekowej klas 4-7 w kategorii chóry. Organizatorem konkursu był Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”.

19.01.2018 - „Dzisiaj. W Bełżycach. Wesoła. Nowina”

Serdecznie dziękujemy Państwu: Ewie Karwowskiej, Stanisławowi Krzyżankowi, Andrzejowi Mazurkowi, Andrzejowi Pietrasiowi, którzy sprawili, że tegoroczny Kolędowy Koncert stał się prawdziwym świętem dla szkolnych chórów: Gaudium i Gaudeamus. Serdecznie dziękujemy absolwentkom - licealistkom: Aleksandrze Bartoszcze, Natalii Fryc, Łucji Madej, Zuzannie Poleszak, Michalinie Skrzypek, Marcie Taramas, Dominice Winiarskiej za obecność, zaangażowanie i wspólny śpiew. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Chórzystom Małym i Dużym, i ich Rodzicom za przychylność, życzliwość…i słodki poczęstunek.

07-09.02.2018 - Warsztaty w Nałęczowie

Już po raz dziewiąty chór Gaudeamus uczestniczył podczas ferii zimowych w trzydniowych warsztatach wokalno-integracyjnych. Program pobytu obejmował zajęcia integracyjne min.: plastyczne (piaskowanka i kolorowanka podłogowa), gry towarzyskie i in. Tradycyjnie już w czasie „Wieczoru Talentów” chórzyści zaprezentowali swoje umiejętności nie tylko muzyczne, ale także akrobatyczne, taneczne, plastyczne czy sprawnościowe i logiczne takie jak układanie kostki Rubika. Uczestnicy sami zorganizowali disco-zabawę czy wieczorne lepienie ze śniegu bałwana „Czesława”. Podczas prób wokalnych chórzyści uczyli się nowych piosenek wraz z dyrygentkami: Magdaleną Szubą i Marzeną Goc.

13.05.2018 - Niedzielna Liturgia

Podczas Mszy św. w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w kościele parafialnym w Bełżycach, chór Gaudeamus zaśpiewał „Modlitwę” Stanisława Moniuszki, „Ave Maria” Michała Lorenca oraz „Witaj Pokarmie” w opracowaniu Pawła Bębenka.

25.05.2018 - Srebrne Pasmo

Gaudeamus wziął udział w corocznym obligatoryjnym Wojewódzkim Konkursie Chórów „Śpiewającej Polski” w Lublinie. Otrzymał SREBRNE PASMO w kategorii chórów o głosach równych. Jako utwory obowiązkowe wykonał „Chorał” Józefa Świdra do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Elegia o chłopcu polskim” oraz włoskie ćwiczenie wokalne „Kwarty” Nicola Vaccaia. Chórowi akompaniował lubelski pianista, wokalista, kompozytor, a także wykładowca Instytutu Muzyki UMCS - Piotr Chilimoniuk.

19.06.2018 - Muzyczne Podsumowanie

Na muzycznym spotkaniu końcoworocznym chóru w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach, Rodzicom chórzystek trzecioklasistek zostały przekazane Listy Gratulacyjne, a same gimnazjalistki otrzymały nagrody książkowe za aktywny udział w Gaudeamus w ciągu trzech lat, były to: Emilia Karwowska, Katarzyna Pruszkowska, Paulina Tokarczyk, Anna Węgiel, Natalia Ziółkowska, Alicja Mazowiecka. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju talentów muzycznych!

21.06.2018 - Święto Muzyki w Filharmonii Lubelskiej

Na zaproszenie organizatorów Gaudeamus zaśpiewał w Koncercie Edukacyjnym: Święto Muzyki w Filharmonii Lubelskiej. Wystąpiło 7 chórów programu „Śpiewająca Polska” regionu lubelskiego, a wśród nich także chór z Bełżyc. Koncert odbył się w ramach projektu Akademii Chóralnej „Narodowe Śpiewanie”, wspierany także przez Narodowe Centrum Kultury. Wraz z chórami jako solista i akompaniator wystąpił Piotr Selim. Po koncercie, kolejną coroczną plenerową sesję zdjęciową chóru Gaudeamus poprowadziła fotografka Kinga Kamińska.

www.facebook.com/media/set/?set=a.1642204679212266&type=3

26.06-02.07.2018 - Nagraliśmy płytę we Wrocławiu!

Na zaproszenie organizatorów, po raz drugi, chór Gaudeamus wziął udział w Ogólnopolskim Koncercie Finałowym Chórów Jednorodnych „Moniuszko inaczej śpiewany”. Wielomiesięczne przygotowania zostały uwieńczone wspaniałym koncertem, który odbył się w Filharmonii Wrocławskiej. Następnie przez kolejne dwa dni finałowe chóry uczestniczyły w nagraniu płyty z utworami Stanisława Moniuszko we współczesnym opracowaniu Romana I. Drozda. Wraz z NFM Orkiestrą Leopoldinum pod dyr. Agnieszki Franków-Żelazny młodzi chórzyści „Śpiewającej Polski” nagrali następujące utwory - z dzieł operowych: Jak lilija, Spod igiełek, Modlitwa w kościółku, Mazur; ze „Śpiewnika domowego”: Prząśniczka, Kozak, Dziad i baba, Kum i kuma; ze zbioru „Sonety krymskie”: Bakczysaraj. Po owocnej kilkudniowej artystycznej pracy chórzyści z Bełżyc zwiedzili Starówkę i Ostrów Tumski, uczestniczyli w warsztatach artystycznych „Z sita czerpane” w multimedialnym Muzeum Pana Tadeusza, zobaczyli także Wrocławskie ZOO, a w nim Afrykarium.

https://pl-pl.facebook.com/AkademiaChoralna/videos/1714408502000691/

07.07.2018 - Ślub Chórzystki

„Rok szkolny zakończyliśmy śpiewając podczas pięknej uroczystości zaślubin Katarzyny Kołtuniewicz, chórzystki Gaudeamus w latach 2009 - 2013. Msza św. odbyła się w kościele parafialnym w Bełżycach, wraz z absolwentkami-licealistkami zaśpiewaliśmy min.: Cantate Domino L. Farnell.”

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo