Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

16.10.2017 - Dzień patrona szkoły

Połączone zespoły Gaudium i Gaudeamus zaśpiewały podczas corocznej szkolnej uroczystości z okazji dnia patrona szkoły. W programie koncertu znalazły się min.: „Hymn III Tysiąclecia” Mirosława Gałęskiego (solo: Emilia Karwowska, Paulina Tokarczyk, Anna Węgiel), „Bębenek” Jana Krutula (solo: Natalia Wójtowicz, Bartosz Rumiński), „Piosenka jest dobra na wszystko” Jerzego Wasowskiego (solo: Natalia Ziółkowska).

28.10.2017 - Konkurs pieśni patriotycznej

Chór otrzymał WYRÓŻNIENIE w kategorii wokalnej: chóry w 9. edycji Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza - miasto moje kochane”. Przesłuchania uczestników (w tym chórów programu „Śpiewająca Polska” regionu lubelskiego) odbyły się w Centrum Kultury w Lublinie.

09.11.2017 - Dzień Niepodległości

Podczas szkolnego apelu z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości chór wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych. W repertuarze znalazły się: „Barwy ojczyste”, „Białe róże”, „Pułkownik Kula-Lis” (solo: Paulina Tokarczyk), „Marsz Zaporczyków” (solo: Emilia Karwowska, Katarzyna Pruszkowska) oraz „Bełżyce”.

12.11.2017 - W bełżyckim kościele

W związku z poświęceniem ronda im. Batalionów Chłopskich w Krężnicy Okrągłej, na zaproszenie organizatorów, Gaudeamus wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych w kościele parafialnym w Bełżycach. Koncertu wysłuchały lokalne władze na czele z burmistrzem miasta oraz zgromadzeni parafianie.

15.12.2017 - Złote Gody

Na zaproszenie organizatorów, już po raz czwarty chór Gaudeamus wyśpiewał koncert małżeństwom-jubilatom z gminy Bełżyce obchodzących Złote Gody. Zebrani goście mogli usłyszeć min.: ludowy utwór „W zielonym gaiku”, popularną piosenkę „Can’t help falling in love” jak również „Radość wyrasta z radości” - utwór z „sekretami” na szczęśliwe życie. Uroczystość odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach.

22.12.2017 - Gaudeamus gra i śpiewa

Chór Gaudeamus zaśpiewał kolędy z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych podczas szkolnego spotkania opłatkowego dla rady pedagogicznej, pracowników szkoły i zaproszonych władz miejskich.

28.12.2017 - Kolędowanie chórów

Na zaproszenie organizatorów zespoły Gaudium (klasy 1-3 szk. podstawowej) i Gaudeamus (klasy 4-7 szk. podstawowej i 2-3 gimnazjum) zaśpiewały kolędy podczas corocznego spotkania opłatkowego radnych miasta Bełżyce. Koncert odbył się w Miejskim Domu Kultury.

02.01.2018 - Akademia Chóralna: Śpiewająca Polska

Chór Gaudeamus został zakwalifikowany i objęty opieką merytoryczną przez ogólnopolski program rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska” na kolejny rok pracy od 02.01-30.11.2018. W tym terminie w regionie lubelskim odbędą się obligatoryjne konkursy chóralne, wspólne koncerty chórów, warsztaty dla dyrygentów oraz inne muzyczne inicjatywy mające na celu rozwój muzyczny dzieci i młodzieży poprzez zbiorowy śpiew.

07.01.2018 - Niedzielna liturgia

Gaudeamus zaśpiewał a cappella wielogłosowe kolędy w Niedzielę Chrztu Pańskiego podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Bełżycach.

15.01.2018 - Puławski Festiwal

Szkolne chóry zostały laureatami XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd, który odbył się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Gaudium otrzymał WYRÓŻNIENIE w grupie wiekowej dzieci klas 1-3 w kategorii chóry, Gaudeamus otrzymał III NAGRODĘ w grupie wiekowej klas 4-7 w kategorii chóry. Organizatorem konkursu był Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”.

19.01.2018 - „Dzisiaj. W Bełżycach. Wesoła. Nowina”

Serdecznie dziękujemy Państwu: Ewie Karwowskiej, Stanisławowi Krzyżankowi, Andrzejowi Mazurkowi, Andrzejowi Pietrasiowi, którzy sprawili, że tegoroczny Kolędowy Koncert stał się prawdziwym świętem dla szkolnych chórów: Gaudium i Gaudeamus. Serdecznie dziękujemy absolwentkom - licealistkom: Aleksandrze Bartoszcze, Natalii Fryc, Łucji Madej, Zuzannie Poleszak, Michalinie Skrzypek, Marcie Taramas, Dominice Winiarskiej za obecność, zaangażowanie i wspólny śpiew. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Chórzystom Małym i Dużym, i ich Rodzicom za przychylność, życzliwość…i słodki poczęstunek.

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo