"Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny"

Z radością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu Kulczyk Foundation i marki Rossmann: "Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny".

W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest II edycja programu. Tym razem uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, a uczennice tych placówek będą miały zapewniony darmowy dostęp do wkładek higienicznych przez cały rok szkolny 2022/2023.

Nasza szkoła dostała zapad podpasek na kwotę 2634,72 zł.

Otrzymane środki higieniczne zostały umieszczone w różowej skrzyneczce. Jest to jednocześnie realizacja Ogólnopolskiej Akcji  „Różowa skrzyneczka”, która  ma na  celu walkę z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnieniem bezpłatnego dostępu do środków higienicznych: tamponów, podpasek czy wkładek higienicznych.

Skrzyneczka została zawieszona w toalecie dziewczynek na parterze szkoły i działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

A.Ambrożkiewicz

A.Dyguś