„Jak powstaje chleb?” – wycieczka do piekarni

Na początku marca dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „b”, 0 „c” i 0 „d” wybrały się do piekarni w Niedrzwicy Dużej. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach, zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. miksery, krajalnice, olbrzymie misy, ruchome regały na upieczony chleb. Duże wrażenie wywarł na przedszkolakach piec  do wypiekania chleba i olbrzymie łopaty do wyjmowania pieczywa. Każdy uczestnik wycieczki samodzielnie wykonał chałkę, którą zabrał do domu.

Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują pracownikom piekarni za okazałą gościnność oraz bardzo miłą atmosferę.

Bogusz Anna
Skurska Agata