Nietuzinkowa lekcja historii dla młodszych świetliczków

W listopadzie młodsi uczniowie naszej świetlicy mieli niebywałą okazję zwiedzić kącik historyczny na zaproszenie nauczyciela historii – Pani Ewy Pietrzyk. Na początku zajęć Pani Ewa zaprezentowała dzieciom Pomnik Małego Powstańca z biało-czerwoną opaską na głowie oraz przypomniała wiadomości na temat naszych barw i symboli narodowych. Nasz Gość pokrótce przytoczył historię dzieci z miejscowości Września, a także treść obrazów znajdujących się na ścianach w sali historycznej. Pani historyk opowiedziała również, kiedy wynaleziono pierwsze pismo i skąd pochodzą najdawniejsze jego ślady. Dzieci miały okazję po raz pierwszy obejrzeć w kąciku historycznym sprzęt i wyposażenie żołnierskie: hełmy, czapki żołnierskie, menażki, maskę PEGAZ i wiele innych. Lekcja ta była uświadomieniem młodym Polakom, jak ważna jest dla nas historia Naszego Kraju, którą powinniśmy krzewić już od najmłodszych pokoleń.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie!

Dorota Nowak
Anna Mazurek