Przemocy i agresji mówimy STOP!

Dnia 24.02.2020 r. w ramach współpracy pomiędzy instytucjami na zajęcia świetlicowe do uczniów z klasy II „a” i II „c” przybyła Pani Agnieszka Piłat – bibliotekarka z Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach aby poprowadzić zajęcia przeciwdziałające agresywnym zachowaniom. Na początku spotkania nasz gość przeczytał opowiadanie pt.: „ Żółty balonik”. Następnie, Pani zadawała uczniom pytania dotyczące zawartych treści związanych z przejawami agresywnego zachowania. Ciekawym, a zarazem kreatywnym ćwiczeniem językowym było ułożenie przez uczniów pozytywnego zakończenia do odczytanego opowiadania. Drugą część zajęć stanowiło ćwiczenie plastyczne, w którym na balonie należało narysować pieska lub ptaszka i naśladować jego ruchy. Innym zadaniem zręcznościowym było odbijanie balonika jednym palcem w pozycji siedzącej. Ponadto, zorganizowana została zabawa w parach, której główny cel stanowiło odbijanie głowami balonów bez użycia rąk.

Zajęcia te przebiegły w bardzo miłej atmosferze i odniosły się do tematyki promowania pozytywnych zachowań wśród rówieśników w myśl zasady: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.

Dorota Nowak