BohaterON w naszej szkole

Klasa 3B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach, w ramach zajęć świetlicowych, włączyła się w akcję „BohaterON w Twojej Szkole”.

„BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o historii wybuchu powstania w Warszawie, o tym jak wyglądały walki na ulicach stolicy oraz jaką rolę odegrali w nim harcerze. Na zakończenie świetliczaki wykonały pamiątkowy plakat, który został wysłany do Fundacji Sensoria.

Agata Skurska