Obchody Dnia Kredki w świetlicy szkolnej

Zapewne, każdy z nas, młodszy czy starszy śpiewał w czasie dzieciństwa wesołą piosenkę pt.: „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…” . Odwołując się do tego wspomnienia , w dniu 20 listopada kredka znalazła się w centrum naszych działań. Tego dnia w świetlicy było wesoło i kolorowo! Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny : „Jak powstała kredka?” Następnie, świetliczaki poznały różne rodzaje kredek: ołówkowe, świecowe, pastele suche i olejne.  Wykonały także kolorowe  opaski na głowy z kredkami  w roli głównej. Kolejnym działaniem była zabawa z kredkami – segregowanie kolorami  z różnokolorowymi zwierzątkami, układanie z nich budowli, kolorowanie śmiesznych kredek, grupowe wyklejanie szablonu kredki kulkami z kolorowej bibuły, wiórkami  z mydła  oraz wykonanie przestrzennej tematycznej kolorowanki. Podczas zajęć dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem oraz radością działania, co zostało uwiecznione na  zdjęciach. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że Dzień Kredki jest ciekawym Dniem do świętowania, tym bardziej, że kredka to podstawowy przybór do pracy każdego ucznia.

Dorota Nowak