ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

26 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją odbyły się różne wróżby i zabawy. Na początku zajęć świetliczaki poznały historię andrzejkowej tradycji. Później dzieci rozpoczęły zabawę z przygotowanymi przez wychowawcę wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość losując wybraną przez siebie wróżbę, np.: „Kim zostanę w przyszłości?”, „Magiczny kolor”, „Wyścig butów”, czy „Wróżba z wykorzystaniem kubeczków”. Następnie, wykonały różnymi technikami prace plastyczne: „ Klucz Andrzejkowy” oraz „Kapelusz Wróżki”. Oczywiście dzieci mają świadomość tego, że wróżby traktujemy z przymróżeniem oka, jednak Andrzejkowy Wieczór ma niezwykle magiczny klimat.

Dorota Nowak