Wielkanoc oczami dzieci

Wielkanoc oczami dzieciNiebawem rozpoczną się Święta Wielkanocne, które są czasem wiary, nadziei i miłości. Również w naszej świetlicy czuć już klimat Wielkanocy. Przez ostatni tydzień świetliczaki poznawały obrzędy i zwyczaje świąteczne. Obejrzały tematyczny film edukacyjny oraz przygotowały wiele ozdób, których tworzenie sprawiło im mnóstwo radość. Były to m. in. pisanki – „zdrapywanki”, piankowe zajączki, kurczaki, baranki i wianuszki wielkanocne. Dzieci kolorowały też obrazki związane z tematyką Wielkiej Nocy.

Ponadto wychowawcy świetlicy zorganizowali szkolny konkurs plastyczno-multimedialny, którego uczestnicy wykonali baranki wielkanocne oraz świąteczne prezentacje multimedialne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Życzymy wszystkim Wesołego Alleluja!!!

Dorota Nowak, Beata Jęczeń, Aneta Żydek