Wolontariat

Nasi czworonożni przyjaciele ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach

„To właśnie ludzkie współczucie wobec wszystkich istot
czyni z nas prawdziwych ludzi”

Thomas A. Edison

    Schronisko to azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych.

      Dlatego też wolontariusze naszej szkoły jeżdżą do zaprzyjaźnionego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach. 18 maja 2024 r. wolontariuszki spacerowała z pieskami spragnionymi ludzkiego ciepła po leśnych dróżkach. W słoneczny dzień czworonogi po godzinnym ruchu wracały do schroniska zmęczone, a wolontariuszki zadowolone, bo lubią pomagać J

   Do wygłaskania w kociarni był tylko jeden kot.

 Przekazaliśmy również bardzo dużo darów zebranych w szkolnej akcji „Paka dla zwierzaka”, będą one spożytkowane w miarę potrzeb schroniska.

    Zachęcamy wszystkich do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom oraz adopcji ze: http://zwierzaki.pulawy.pl/.

 Dzięki temu możemy uczyć naszych wychowanków przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

Zdjęcia>>

Wolontariusze

Podsumowanie akcji ,,Zbiórka dewocjonaliów”

Miło nam poinformować, że w ramach akcji szkolnego wolontariatu „Zbiórka dewocjonaliów” na rzecz Stowarzyszenia „Pierwsza Szansa”, zebraliśmy bardzo dużą ilość obrazków, krzyżyków, książeczek, świec, itp. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i wsparcie zbiórki charytatywnej, za to, że mogliśmy liczyć na Państwa otwarte serca, które tak przepięknie potrafią dzielić się dobrem z innymi. Wszystkie dewocjonalia przekazano dla Polaków mieszających w Zakarpaciu.

Sprawiliśmy wielką radość tak drobnym darem JJJ. Serdecznie dziękujemy.

Więcej na: https://www.facebook.com/groups/4202681616413417/

Zdjęcia>>

Wolontariat szkolny

Warsztaty tworzenia magicznych lampionów

W sobotnie zimowe popołudnie 9 stycznia br. wolontariuszki wraz z aktywnie działającymi  członkami Fundacji „Zamek Bełżyce” spotkali się w siedzibie fundacji, aby wspólnie  wyczarować „coś z niczego”. Na stołach pojawiły się słoiki, sznurek, guziki, bibuła, farby, sól, kawa itp. Każdy uczestnik robił lampion według własnego pomysłu. Niektórych wyobraźnia zaprowadziła dużo dalej niż do zwykłego lampionu.

         Lampion ze słoika wypełniony pachnącą solą morską czy kawą oraz klimatycznym świtałem, zachwyci każdą babcię czy dziadka z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka.

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz

Podsumowanie akcji charytatywnej Fundacji ,,Małych Stópek” „Paczuszka dla Maluszka”

22 grudnia br. zakończyliśmy w naszej szkole kolejną edycję akcji charytatywnej „Paczuszka dla Maluszka”. Tak jak w ubiegłym roku okazaliście Państwo, wraz ze swoimi pociechami, ogromne serce wspierając tę piękną inicjatywę.

 Wszystkie ofiarowane dary zostaną przekazane do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

        Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę i otworzyli swoje serca na potrzeby najsłabszych

Zdjęcia>>

Opiekun szkolnego wolontariatu:
A. Ambrożkiewicz