„To nie tylko misja, ale i dar serca” Powiatowe obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To okazja do dostrzeżenia potrzeb i altruizmu osób, które w szczególny sposób otwierają serca na najbardziej bezbronnych. W powiecie lubelskim są 142 rodziny zastępcze. 

      Jak mówią specjaliści, bycie rodziną zastępczą to nie tylko misja, ale i dar serca, a także pełna poświęceń codzienna praca – dlatego też Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest okazją między innymi do podziękowań takim rodzinom, a także do wspólnej integracji.

        W regionie wspólne spotkanie samorządowców i rodzin zastępczych odbyło się 30.05.2022 r. na Stadionie Miejskim w Bełżycach.

       Wolontariusze przygotowali występ na podstawie bajki terapeutycznej ,,Jeż” Katarzyny Kotowskiej (Historia rodziny chłopca - jeża zabranego z sierocińca do pięknego domu,                            w którym rodzice od dawna czekali na dziecko. Chłopiec, początkowo najeżony kolcami nieufności, stopniowo oswaja się z nową rodziną i miejscem, wraz z upływającym czasem gubiąc coraz więcej kłujących kolców. Mądra opowieść o tym, jak miłość i cierpliwość potrafi pokonać przeciwności i wyleczyć głębokie rany).

Zdjęcia>>

Anna Ambrożkiewicz